e-Devlet şifresi nasıl değiştirilir? e-Devlet şifre değiştirme nasıl yapılır?

“turkiye.gov.tr” web adresini kullanarak devletin vatandaşa verdiği tüm online hizmetlerden yararlanmak için kullanılan sisteme e-Devlet denilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için PTT şubelerinden şifre almanız gerekmektedir. Daha sonra aldığınız bu şifreyi e-Devlet sistemine giriş yaparak değiştirmenizi isteyecektir, eğer değiştirmediyseniz aynı şifreyi kullanmayı sürdürebilirsiniz.

Ancak kararınızdan vazgeçip şifrenizi değiştirmek istiyorsanız, ayrıntılar haberimizde...

e-DEVLET ŞİFRESİ DEĞİŞTİRME İŞLEMİ

e-Devlet şifresi değiştirme için öncelikle e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından sonraki adımlara geçebilirsiniz.

e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra isminizin olduğu kısma tıklamanız gerekmektedir. Aşağı doğru kayarak açılan sütunda ise “Şifre ve Güvenlik Ayarlarım“ butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Daha sonrasında açılacak ekranda e-Devlet şifresi değiştirmek için sizlere üç farklı yol sunulacaktır. Bunlar PTT şubelerinden yeni zarf alarak, cep telefonuma ve e-posta adresime gelecek kodları girerek veya cep telefonuma gelecek kodu girerek, seçenekleridir. Bunlardan size hangisi uygunsa onunla işleme devam etmeniz gerekmektedir.

Daha sonrasında e-Devlet şifresi değiştirmesi için adımları tamamlamış olacaksınız.

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4282393/e-devlet-sifresi-nasil-degistirilir-e-devlet-sifre-degistirme-nasil-yapilir