Sağlık meslek lisesi öğrencisi bile bunu yaparsa...

İzmir'de yaşanan olay akıllarda soru işareti bıraktı. Erkek arkadaşını hastaneye getiren sağlık meslek lisesinde okuyan genç kızın, tartıştığı ambulans görevlisini darp edip saçını kopardığı öne sürüldü.

İzmir'de bulunan Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde yaşanan akıl almaz olayda, erkek arkadaşını hastaneye getiren genç bir kız, öne sürüldüğüne göre 112 acil servis ambulansında görevli paramedik Ş.D'ye şiddet uygulayıp saçlarını kopardı.

İfadelere göre Yamanlar’da yaşayan ve bileği kesilen bir gencin yakınları dün gece 112 acil servisi arayarak yardım talebinde bullundu.. Polis ekibi eşliğinde genç ve 16 yaşındaki kız arkadaşı 112 acil servis ambulansı ile Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Hastanın acil servis ekibine teslim edilmesi sırasında bileği kesilen gencin kız arkadaşı ile hastayı ambulansla hastaneye getiren paramedik Ş.D. arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmada Ş.D.'yi darp eden genç kız, bununla da kalmayıp sağlık çalışanının saçlarını çekip kökünden kopardı. Rapor olan paramedik Ş.D. şikayetçi oldu. Yaşadığı olayı sosyal medya hesabından da paylaşan Ş.D., “Köklerinden sökülen sadece saçlarım değil şerefim, itibarım, genç bir kadın olarak kadınlık onurum da benden sökülüp alındı dün gece” ifadelerine yer verdi..

“SÖKÜLEN SADECE SAÇLARIMIZ DEĞİL İNSANLIĞIMIZ”

Yaşanan şiddet olayını kınayan Sağlık Sen Sendikası İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, “Sökülen sadece saçlarımız değil; insanlığımız” ifadeleri ile tepkisini dile getirdi.

İzmir İl Ambulans Servisinde görevli paramedik Ş.D. ve ekibine geçmiş olsun dileğinde bulunan Şube Başkanı Özdemir, “Darp neticesinde meslektaşımızın saçları kökünden koparıldı. İnsan hayatı kurtarmak için 7 gün 24 saat hizmete koşan meslektaşlarımıza hizmet için gittikleri hasta ve yakınları tarafından uygulanan şiddet çalışma motivasyonunu yok etmektedir. Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yapılan saldırıyı kınıyor ve suçluların cezalandırılması için elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizin bilinmesini istiyorum”  ifadelerini kullandı.

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4282391/saglik-meslek-lisesi-ogrencisi-bile-bunu-yaparsa