Bakan Ömer Çelikten AKPM Kararına Çok Sert Tepki!

AKPM tarafından verilen siyasi denetim kararına çok sert tepki gösteren Bakan Ömer Çelik, kararın yerinde olmadığını; haksız ve adil olmayan bir karar olduğunu ifade ederek önemli açıklamalarda bulundu... Açıklamasında " Biz Türkiye olarak insan hakları konusunda vicdani sorumluluğu temsil ediyoruz. Beklentimiz, doğru işbirliği mekanizmaları üretmeleridir.

Türkiye gibi güçlü bir demokrasiye sahip çıkmaları gerekiyor. Dolayısıyla bunların bir politik işbirliği üretmeleri gerekir. Şimdiye kadar Türkiye bu kadar zor koşullardan geçerken türkiye işe dayanışma mekanizması üretilmemiştir. Terörle mücadele konusunda, FETÖ ile mücadele konusunda güçlü bir dayanışma sergilemeleri gerekirdi. Bu kadar mülteci barındıran güçlü bir ülke olarak dünyanın yapamadığını yapan bir ülke olan Türkiye'ye yüksek sesle teşekkür etmeleri gerekirdi. " şeklinde konuştu...

Yanlış bir karar

" AKPM'de üyelerin yarısının katıldığı bir toplantıda karar alınıyor. Adil olmayan, haksız, yanlış bir karar. Alınan kararın Türkiye'nin gerçekleriyle ilgisi yok. Dolayısıyla yanlış buluyoruz. Kararın, kısır döngünün devamı olduğunu düşünüyorum. Türk demokrasisine karşı hakkaniyetli olmayan bir yaklaşım ürettiler "

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4282351/bakan-omer-celikten-akpm-kararina-cok-sert-tepki