Mersinli İsmail Hakkı Doğan'ın Şehadet Haberi Ailesine Ulaştı

Ağrı Eleşkirt'te bugün ıkan çatışmada şehit olan askermzin acı haberi Mersin'de bulunan ailesine ulaştı.

Alınan son bilgilere göre, önceki gün Ağrı'nın Eleşkirt ilçe kırsalında PKK'ya yönelik başlatılan operasyonda, bugün sabah teröristlerle sıcak temas sağlandı.

Güvenlik güçlerimiz ile bölücü örgüt üyesi terörsitler arasında çıkan çatışmada Uzman Çavuş 23 yaşındaki İsmail Hakkı Doğan şehit oldu. Şehit Doğan'ın merkez Mezitli ilçesine bağlı Doğlu Mahallesi'nde oturan ailesi, acı haberi askeri yetkililerden aldı.

Operasyonda evladının şehit düştüğünün haberini alan anne Emine Doğan gözyaşlarına boğulurken, ailenin oturduğu ev ile yakındaki evler Türk bayraklarıyla donatıldı. Acılı anneyi komşuları ve yetkililer teselli etmeye çalıştı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile Mezitli Kaymakamı Emin Sait Karahaliloğlu da taziye evine gelerek, aileye başsağlığı dileklerini iletti. 3'ü kız 7 kardeş oldukları öğrenilen şehit Doğan'ın erkek kardeşlerinden birinin de Tuzla'da asteğmen olduğu öğrenildi. Ayrıca şehidin 9 ay önce evlendiği, eşinin de yanında olduğu ifade edildi.

Oğluyla en son dün konuştuklarını söyleyen anne Emine Doğan, "Dün göreve çıkmadan beni aradı. 'Göreve gidiyorum, merak etme anne, bir şey olmaz, ölüm nerede olsa bizi bulur' dedi. Dün akşam üzeri çıktı, bugün akşam üzeri dönecekti ama kısmet olmadı. Kısmet değilmiş. 'Anne dua et arkamdan, her zaman dua et' derdi" dedi.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4281605/mersinli-ismail-hakki-doganin-sehadet-haberi-ailesine-ulasti