2016 DGS Başvuruları Devam Ediyor

ÖSYM’nin yapacağı Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2016 DGS) 31 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşecek olup, sınava başvuru süreci 31 Mayıs - 13 Haziran 2016 tarihinde arasındadır.

Şartlar

*Yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır.

*Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları ile aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilen adaylar da DGS’ye başvurabilirler.

*Meslek yüksekokulu son sınıf öğrencileri ve mezunları, kendi alanlarındaki özel yetenek sınavı veya merkezî sistemle öğrenci alan lisans programlarına dikey geçiş yapmak istiyorlarsa DGS’ye girmelilerdir.

Sınava başvurmak isteyen adaylar, 2016-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Sınava başvuracak adayların Ek’te yer alan kılavuzu dikkatlice incelemelerini öneririz.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2016 kapsamındaki kılavuzu 30 Mayıs 2016 tarihinde yayınlamıştı.

2016 DGS kılavuzuna erişmek, tüm ayrıntıları incelemek için lütfen

TIKLAYINIZ.

ÖSYM haberlerini en hızlı ve en doğru şekilde öğrenmek için bizi takip etmeye devam edin. Twitter ve Facebook’ta da KPSS CAFE ismi sayesinde bizimle iletişime geçebilir, yorum kısmından fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Telefonlarınıza android uygulamamızı yüklemeniz daha kolay erişim sağlayacaktır.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, DGS Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4281581/2016-dgs-basvurulari-devam-ediyor