Son Dakika: Az Önce Duyuruldu! Rusya Esad'a Desteği Sürdürecek

Son Dakika: Az Önce Duyuruldu! Rusya Esad'a Desteği Sürdürecek 

İdlib'teki kimyasal katliamdan muhalifleri sorumlu tuttuğunu açıklayan Rus hükümeti, öğle saatlerinde Esad rejimini askeri operasyonlarda desteklemeyi sürdüreceğini açıkladı. Moskova'dan yapılan açıklamada bir kaç dakika sonra başlayacak BMGK'daki oylamada da tasarının veto edileceği sinyali verildi.

ÖLÜ SAYISI 70'İ GEÇTİ! SURİYE REJİMİ BÜYÜK TAARRUZA BAŞLAYACAK

Ölü sayısının 70'i geçtiğini duyuran Dünya Sağlık Örgütü, kimyasal saldırıda sinir gazı kullanıldığını resmen açıklamıştı. Suriye rejimine yakın haber organlarında, pazartesi günü Suriye ordusu ile Rus komandolarının Han Şeyhun'a doğru büyük taarruza başlayacağı duyurulmuştu.

YARALILARIN TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

Türkiye'ye yaralı halde getirilen suriyelilerin durumları hakkında da sabah saatlerinde sağlık bakanlığından açıklama yapılmıştı. İdlib'deki saldırıdan yaralı kurtulan suriyeli sığınmacıların bir kısmının tedavisine Gaziantep'de devam ediliyor.

Kamudan haberler, gündemdeki gelişmeler, son dakika haberleri ve daha da fazlasını yakından takip etmek ilgili haberleri cep telefonunuza bildirim olarak alabilmek için kpss cafe uygulamasını indirebilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4281338/son-dakika-az-once-duyuruldu-rusya-esada-destegi-surdurecek