Kamuya 90 Bin Personel Alımı (Memur) Yapılıyor! İşte Detaylar

Hükümetin önemli girişimleri arasında yer alan ve çok sayıda kişiyi iş sahibi yapan İstihdam Seferberliği Programı çerçevesinde ciddi kamu personeli alımları gerçekleştiriliyor. İstihdam Seferberliği Programı, binlerce kişiyi iş sahibi yaparak; işsizlik oranlarını minimum seviyeye çekmeye çalışıyor. Öyle ki bu program dahilinde işverenlere de vergi indirimleri, çalışanların maaşlarının yarısının devlet tarafından ödenmesi gibi önemli ekonomik yardımlar da bulunuyor.

Ancak kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik memur alımları da ciddi seviyelerde yürütülmeye devam ediyor. Gündemin önemli başlıklarından olan ve geçtiğimiz günlerde duyurulan memur alımlarına şöyle bir göz atacak olursak:

20 bin öğretmen ataması yapılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesine 20 bin öğretmen ataması yapılıyor. Özellikle öğretmen ihtiyacının fazla olduğu bölgelerde yapılacak atamaların yanı sıra, Türkiye geneli ciddi miktarda atamalar gerçekleştirilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da personel alıyor

ASDEP alımları çerçevesinde çok sayıda personel alımı yapılıyor. Lisans mezunu olan adayların başvurabildiği ilanlar, kamuoyuna aktarılmaya başlandı bile...

Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin polis memuru alıyor

Geçtiimiz günler itibariyle duyurulan 10 bin polis memuru alımına da yine büyük ilginin olduğunu söylemek doğru olacaktır. Son derece yüksek miktardaki bu alımlara Lisans mezunu ve KPSS puanı en az 60 olan adaylar başvuruda bulunabiliyorlar.

KYK personel alımı ilgi gördü

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) bünyesine yapılan 1044 personel alımı da büyük ilgi görmüş durumda. En az lisans mezunu olan adaylar, ilana başvuuda bulunabilmektedirler.

Er ve Erbaş alımı yapılıyor, sayı 24 bin

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 11 bin uzman erbaş alımının yanı sıra, 13 bin sözleşmeli er alımı da gerçekleştiriyor.

Sağlık Bakanlığı 12.500 personele ihtiyaç duyuyor.

Yaklaşık olarak iki aylık süreç içerisinde, Sağlık Bakanlığı bünyesine de ihtiyaç dahilinde olan 12 bin 500 personel alımı yapılacak.

Ulaştırma Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü 2500 personel alacak

Personel ihtiyaçlarının karşılanması adına, Ulaştırma Bakanlığı ile Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü bünyelerine de toplamda 2500 kamu personeli (memur) alımının yapılması bekleniyor. Kurumlar tarafından ilanlar yayımlandığı anda haberdar olmak isterseniz KPSS CAFE mobil uygulamamızı indirebilirsiniz. Uygulamamız Android ve iOS uygulama mağazalarında ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş durumdadır.

Uygulamayı indirmek için > TIKLAYINIZ

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4281250/kamuya-90-bin-personel-alimi-memur-yapiliyor-iste-detaylar