Diyanet İşleri Başkanlığı 54 Personel Alımı Başvuruları Sürüyor(KPSS 60 Puan - Açıktan Atama)

Diyanet İşleri Başkanlığı 54 Personel Alımı Başvuruları Sürüyor(KPSS 60 Puan - Açıktan Atama)

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bünyesine 54 adet personel alımı yapacağı Nisan başında kamuoyuna ve atama bekleyen memur adaylarına duyuruldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama dahilinde gerekli tüm bilgiler adayların erişimine açıldı.  Alım şartları, başvuru süreci, açık pozisyonlar ve çok daha fazlası personel adaylarının bilgisine sunuldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın boş kadrolarına Vekil imam hatip veya müezzin kayyım alınacak. Alımlar İstanbul'da yapılacak. İstanbul Müftülüğü'nde çalışıp bazı nedenlerle kurumdan ayrılan personellerin yerine alınacak olan personellerden bazı şartları üzerinde taşıması isteniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı açıktan atamasına katılmak isteyen adayların çok sayıda şartın tamamını bünyesinde barındırması şart. Bu şartlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak. Vekil İmam-Hatiplik için en az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, İmam Hatiplik veya Müezzin Kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak. Başkanlığımız bünyesinde halen Vekil İmam-Hatip, Vekil Müezzin-Kavyım veya sözleşmeli pozisyonda çalışıyor olmamak, Vekil Müezzin-Kayyımlık için hafız olup, lise veya dengi okul mezunu olmak. 2016 yılı KPSS sınavından 60 ve üzeri puan almış olmak olarak adaylara açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı açıktan atama ilanı başvuruları devam ediyor. Başvurular 14 Nisan 2017'de sona erecek. Daha çok ayrıntıya erişim sağlamak için LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ.

Ülkemizde gerçekleşen PERSONEL alımlarından kolayca haberdar olmak, takip etmek isterseniz KPSSCAFE'yi takip etmeye devam ediniz. Kolay erişim imkanlarımız olan Facebook memur grubumuza katılmak için --->tıklayınız  En hızlı erişim imkanı olan ios uygulamamız ----> tıklayınız android uygulamamız ---->>> tıklayınız
kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4281130/diyanet-isleri-baskanligi-54-personel-alimi-basvurulari-suruyorkpss-60-puan-aciktan-atama