Sanayi Bakanlığından Yerli Otomobil Üretimi Hakkında son Dakika Açıklaması

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından bir son dakika açıklaması yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, yerli otomobil üretimi ile ilgili bilgi verildi.

Yapılan son dakika açıklamasında, yerli marka otomobil projesi için ortak girişim grubu oluşturulduğu yönünde bazı basın ve yayın organlarında çıkan şirket isimleri verilerek yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı kamuoyuna duyuruldu. Yapılan açıklamada, yerli marka otomobil için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) işbirliği içinde çalışma yürüttüğü anımsatılarak, potansiyel yatırımcı adaylarıyla projeye ilişkin 2. tur görüşmelerin devam ettiği belirtildi..

Bailim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sürecin henüz tamamlanmadığını vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bakanlığımız ve TOBB tarafından müştereken yürütülen ve kamuoyunca yakından takip edilen yerli marka otomobil projesiyle ilgili son günlerde yazılı ve görsel medyada, şirket isimleri verilerek bir ortak girişim grubu oluştuğu yönünde haberler yer almaktadır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Gelinen aşamada potansiyel yatırımcı adaylarıyla 2. tur görüşmeler gerçekleştirilmekte olup, henüz süreç tamamlanmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın onaylarıyla süreç tamamlanacak olup konuya ilişkin açıklamalar müteakiben resmi kanallardan yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4281020/sanayi-bakanligindan-yerli-otomobil-uretimi-hakkinda-son-dakika-aciklamasi