Sağlık Bakanı'na KPSS 2019/7 ile Atanan Sağlıkçıların Göreve Başlama Sorusu

Kamu Gündeminin haberine göre: Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu tarafından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın cevaplanması istemi ile TBMM Başkanlığı'na bir soru önergesi verildi. Verilen soru önergesinde KPSS 2019/7 ile atanan sağlıkçıların göreve başlama işlemlerinin 14 gündür neden açıklanmadığı soruldu. İşte detaylar...

Gergerlioğlu tarafından verilen soru önergesi şöyle;

Tarafima iletilen mektupta: " 2019-7 Sağlık Bakanlığı'na atanan Sağlıkçıların göreve başlama işlemleri 14 gündür açıklanmıyor. Önceki atamalarda 2-3 günde açıklanan güvenlik soruşturması başlama duyurusu veya göreve başlama belgeleri duyurusu hiçbir açıklama ve neden olmaksızın 2019-7 yerleştirmesi yapıldıktan sonra açıklanmadı. Saglıkçılar neyi beklediğini bilmemektedir. Güvenlik soruşturması olmamasına rağmen bu kadar bekletilmemizin nedenini merak ediyoruz. Magduriyetimizin giderilmesini arz ederiz. Saygılarımla." ifadeleri yer almıştır.

Bu bağlamda; 

1. Yukarıda bahsi geçen iddialar dogru mudur?

2. Eger bu iddialar dogruysa 2019-7 atamasıyla Saglık Bakanlığı'na atanan personeller neden 14 gündür görevlerine başlamamaktadır? Eğer bu iddialar dogruysa bu personeller neyi beklemektedir?

3. 2019-7 atamasıyla Sağlık Bakanlığı'na atanan personel sayısı kaçtır? 

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4280940/saglik-bakanina-kpss-20197-ile-atanan-saglikcilarin-goreve-baslama-sorusu