Kadınları aşağıladığı için açığa alınan okul müdürü, öğretmen olarak göreve döndü

İzmir'in Karaburun ilçesinde ilköğretim okulu müdürü Şahin Özdemir, sosyal medya hesabından Necip Fazıl Kısakürek’e ait olduğu iddia edilen, "Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ya satılıktır ya da kiralık" ifadelerinin yer aldığı paylaşımının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan soruşturma sonrası açığa alındı.

Cumhuriyet'in aktardığı habere göre, düz öğretmen olan Özdemir'in başka bir ilçe dışına öğretmen olarak atandığı belirlendi.

​Kamuoyunda tepki çeken olayı TBMM gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.

Bakanlık tarafından gelen yanıtta, Özdemir’in açığa alındığı, idari yönden disiplin cezası olarak ‘kınama’ ve okul yöneticiliği görevinin üzerinden alınarak ilçe dışında bir kuruma öğretmen olarak atamasının yapıldığı belirtildi.

"KPSS Cafe mobil uygulamalarını indirerek yeni ilanlardan ve gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. IOS uygulaması veya Android Uygulaması yeni yayınlanan ilanlardan ve son dakika gelişmelerden haberdar olmanız için cep telefonunuzda olması gereken tek uygulamadır. Aynı zamanda Kpss Cafe'yi twitterfacebook ve instagram gibi sosyal medya platformlarından da takip edebilirsiniz.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4280537/kadinlari-asagiladigi-icin-aciga-alinan-okul-muduru-ogretmen-olarak-goreve-dondu