Hakkari Valiliğinden Şemdinli'de 1 Sivilin Ölümü İle İlgili Son Dakika Açıklaması

Hakkari valiliğinden bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada Şemdinli ilçesinde güvenlik güçleri tarafından yürütülen operasyon esnasında termal cihazla tespit edilen ve yapılan ikazların ardından açılan uyarı ateşi sonucunda yaralanan kişinin kaldırıldığı hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiğini belirtildi.

Valilik tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, Şemdinli İlçesine bağlı Tütünlü köyü bölgesinde, teröristleri etkisiz hale getirmek ve kaçakçılığı önlemekle görevlendirilen hudut emniyet unsurlarınca, 14 Ekim 2017 günü saat 23.05'te termal cihazlarla ısı kaynağı tespit edildiği belirtildi.

Hakkari Valiliğinden Şemdinli'de yaşanan olay ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Termal cihazlarla tespit edilen ısı kaynağının kanun dışı bir faaliyetin belirtisi olabileceği değerlendirilerek yapılan ikazlar ve ardından gerçekleştirilen uyarı ateşi neticesinde, Şemdinli Tütünlü nüfusuna kayıtlı Adem Koyuncu isimli şahıs yaralanmıştır. 112 acil ambulansı ile Şemdinli Devlet Hastanesine kaldırılan şahıs, tüm müdahalelere rağmen vefat etmiştir."

Soruşturma Başlatıldı

Açıklamada, olayla ilgili Şemdinli Cumhuriyet Savcılığınca başlatılan adli tahkikat ve işlemlerin devam ettiği de vurgulandı.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4280387/hakkari-valiliginden-semdinlide-1-sivilin-olumu-ile-ilgili-son-dakika-aciklamasi