Binlerce Genç için Hibe Müjdesi! Kimler Faydalanabilir?

Binlerce Genç için Hibe Müjdesi! Kimler Faydalanabilir?

Genç Çiftçi Destekleme programlarından geçtiğimiz yıllarda 31 bin 45 genç çiftçi yararlandı. Bu çiftçilere 931 milyon 350 bin lira hibe yardımı yapıldı. Gençlere bu sene de 503 milyon tl hibe desteği planlanıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü , TBMM Bağcılık Sektörü ve Üzüm üreticilerinin sorunlarının Araştırılarak alınacak tedbirlerin tespit edilmesi maksadıyla kurulan araştırma komsiyonu için bilgi notu hazırladı. Bu rapora göre 26 Şubat 2016 tarihinde yürürülüğe konuşan Genç Çiftçi projesi çerçevesinde 18 ile 40 yaş arasındaki genç çiftçilere 30 bin TL'ye kadar hibe veriliyor. 2016 ile 2018 yılları arasında bu proje çerçevesinde 48 bin 100 genç çiftçiye 1 milyar 443 milyon TL hibe desteği ön börülüyor.

Destekler :büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, tesis yapımı, arıcılık, kanatlı yetiştiriciliği, mantarcılık, kontrollü örtü altı tesisi, coğrafi işaretli olan gıdaların üretimi, ipek böcekçiliği, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, açık alanda süs bitki yetiştiriciliği, meyve bahçesi, bağcılık, meyve üretimi" alanları için veriliyor.

Genç çiftçi projesiyle ilgili detaylı bilgi https://gencciftci.tarim.gov.tr/Account/Login adresinden öğrenilebiliyor.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4280230/binlerce-genc-icin-hibe-mujdesi-kimler-faydalanabilir