Türk Hava Yolları (THY) Tüm İç Hat Seferlerini İptal Etti!

Türk Hava Yolları tarafından yapılan bir duyuruda, ülke genelindeki olumsuz hava koşulları ve yoğun kar yağışı nedeniyle; tüm iç hat seferlerinin iptal edildiğini belirtti. Özellikle ülkenin büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışının, hava ve kara trafiğinde ciddi problemler yarattığı ifade ediliyor.

Her türlü tehlikeden korunmak amacıyla seferlerini iptal eden Türk Hava Yolları (THY), seferlerin 17.00 itibariyle yeniden başlatılmasını planlıyor.

Ülke geneli kara teslim oldu. Ankara'da kar hiç durmadı. İstanbul dondurucu soğuklara teslim oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan duyurularda, ülke genelinde özellikle İstanbul ve Ankara'da gerçekleşeceği belirtilen yoğun kar yağışı tahminleri doğru çıktı. Ülke genelinde kar yağışı devam ederken, İstanbulda etkisini kaybeden yağış, yerini dondurucu bir soğuğa bıraktı. Ankara'da ise kar yağışı hiç kesilmedi. Kara ulaşımında ciddi problemler yaşanabilir.

Yol açma ve tuzlama faaliyetleri sürdürülse de, vatandaşların tedbirli olmaları ve gerekmedikçe dışarı çıkmamaları öneriliyor. İptal edilen uçuş seferleri başladığı anda bildirim almak isterseniz KPSS CAFE mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için > TIKLAYINIZ

kpsscafe.com.tr | ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4280100/turk-hava-yollari-thy-tum-ic-hat-seferlerini-iptal-etti