Zeki Öğrencilere Kod Adı Takmışlar!

FETÖ'nün cemaat evlerinde kalan ve zeki olan çocuklara, zekalarına bakarak farklı kod adları verildiği ortaya çıktı. Şimdi ki zekasına göre ileride olacağı vasıfına atıf yapılarak öğrencilere sahabe ya da padişah deniyormuş! 

 İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine getirilen örgüt üyelerinden bir tanesi (F.G) önemli ifadelerde bulundu. Daha önce örgütte çalıştığını söyleyen F.G, önümüzdeki yıl 4 adet çok zeki öğrenci grubuna ders verecekmiş! 

İşte eski örgüt üyesinin açıklamaları;

"Bunların kod isimleri 'Talha', 'Zübeyr', 'Enes', 'Musab' olan sahabe isimlerinden oluşuyordu. Fetullah Gülen cemaati yapılanmasındaki genel anlayışa göre, cemaat içerisinde faaliyet gösteren öğrenci evlerine katılan öğrencilere zeka durumuna bakılarak ileride verilecek hizmet görevindeki vasıflarına göre sahabe ya da Osmanlı padişahları 'Fatih', 'Yavuz' ve 'Murat' isimleri verilerek cemaatin geleceği gözüyle bakılırdı.

Benim gibi bu çocuklara ders veren cemaat mensuplarına sürekli, 'Bu çocuklar özel yerlere hazırlanıyor, ona göre dikkat edin. Yanlarında küfür etmeyin, argo konuşmayın, yanlarında asla şort veya eşofmanla bulunmayın, çorapsız dahi çocukların karşısına çıkmayın' gibi uyarılarda bulunulurdu. Lise veya ortaokul öğrencileri bu evlerde kalması gerektiğinde gece yatarken bile pantolon ile yatmamız, yattığımız odanın ise ışığının sürekli açık tutularak bizim bu şekilde 'ibadet ediyor, kitap okuyor' havası içerisinde olmamız gerektiği söylenirdi."

FETÖ araştırmaları ve operasyonları hala devam ediyor. Ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4279738/zeki-ogrencilere-kod-adi-takmislar