Gazi Üniversitesi'nden 15 Temmuz Açıklaması!

Gazi Üniversitesi, 15 Temmuz gecesi yaşadığımız hain darbe girişimi hakkında bir duyuru yayımladı.

Üniversite Milletinin yanında olduğunu, ülkesini desteklediğini, halkı tebrik ettiğini ifade etti. Ayrıca tüm şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere geçmiş olsun dileklerini iletti. 

İşte o metin;

''GAZİ ÜNİVERSİTESİ MİLLÎ İRADEYE SAHİP ÇIKIYOR

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletine yönelik hain, kanlı ve alçak darbe girişimi, Türk milletinin yüksek millî iradesi sayesinde başarısız olmuş ve milletimizin feraseti, vakur ve kararlı duruşuyla akamete uğramıştır.

Gazi Üniversitesi olarak demokrasimizi, istiklâl ve istikbalimizi hedefleyen bu menfur ve mel’un darbe girişimini şiddetle kınıyor, bu yolda hayatını feda eden aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına ve aziz milletimize sabır, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ulusal mutabakatla 7 Ağustos 2016 günü gerçekleştirilen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde Türk milletinin bütün unsurlarıyla bir araya geldiği tarihî buluşma, hiçbir güç ve kuvvetin millet iradesinin üzerinde olmadığını açıkça ortaya koymuştur. 7 Ağustos günü bir araya gelen ulusumuzun aziz ve fedakâr fertleri millet olma şuurunu tüm dünyaya emsalsiz bir örnek olarak göstermiştir.

Gazi Üniversitesi mensupları olarak, millî iradeyi, birlik, beraberlik ve bütünlüğümüzü hedef alan her türlü kalkışmaya karşı her zaman devletimizin ve milletimizin yanında yer alacağız.

Saygılarımızla.

Gazi Üniversitesi Senatosu''
Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4279678/gazi-universitesinden-15-temmuz-aciklamasi