Kadın ve Erkek Polis Alımı PAEM 2017 Taban ve Tavan Puan Tahminleri! Başvuru Sayısı Az Olursa?

Polis Alımı (PAEM - Komiser Yardımcısı) Taban ve Tavan Puan Tahminleri! Başvuru Sayısı Az Olursa? 

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezine 2000 Erkek, 200 Kadın Komiser yardımcısı adayı öğrenci alımı için süreç geçtiğimiz günlerde ön başvuruların kabul edilmesiyle birlikte başlamıştı. PAEM için başvuruda bulunacak adayların lisans mezunu olması, 2016 ya da 2017 KPSS'den en az 70 puan almış olması (KPSS P3) , 18 yaşını tamamlamış olması ve 30 yaşından gün almamış olması, erkeklerde 167 cm, bayanlarda 162 cm'den daha kısa olmaması (Beden kitle endeksiniz de önemli) gerekiyor.

Diğer başvuru şartlarını aşağıdaki link vasıtasıyla öğrenebilirsiniz. Geçtiğimiz yıl ve bu sene KPSS'ye gösterilen aşırı ilgi nedeniyle PAEM'de KPSS taban puanlarının artabileceği söyleniyor. Fakat daha önceki senelerde başvuru sayısının azlığından dolayı ilk aşamada tüm başvuru yapan adaylar PAEM sınavlarına davet edilmişti. Bu sene böyle bir durum olup olmayacağı henüz netleşmedi başvuru kılavuzunda en yüksek puandan en düşüğe toplam 22 bin adayın sınava girebileceği belirtiliyor. Taban puanların oldukça yüksek olabileceğini söylemek mümkün. En düşük puanın 80-85 civarında olacağını düşünüyoruz.. Fakat az önce de söylediğimiz gibi başvuru sayısının az olması durumunda Polis Akademisi Başkanlığı başvuru yapan herkesi sınava davet edebilir.

Ön Başvuru işlemleri 2 Ağustos 2017 tarihine kadar www.pa.edu.tr adresi üzerinden devam edecek. PAEM başvurusu yaptıysanız KPSS puanlarınızı ve tahminlerinizi sayfanın altında bulunan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. Diğer polis adaylarıyla tanışmak sohbet etmek ve fikir alışverişinde bulunmak için lütfen TIKLAYINIZ.

PAEM BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4279608/kadin-ve-erkek-polis-alimi-paem-2017-taban-ve-tavan-puan-tahminleri-basvuru-sayisi-az-olursa