PTT Sözleşmeli Personel Alımı (KPSS 60-70 Puan, Lisans, Önlisans) Başvuruları Sürüyor

PTT Sözleşmeli Personel Alımı (KPSS 60-70 Puan, Lisans, Önlisans) Başvuruları Sürüyor

PTT'nin taşra teşkilatına sözleşmeli gişe ve büro görevlisi ile Dağıtıcı alımı yapacağına dair duyuruyu siz değerli ziyaretçilerimizle geçtiğimiz gün paylaşmıştık. PTT tarafından yapılan resmi bilgilendirmede Taşra Teşkilatına 1.113 Gişe ve Büro Görevlisi ve 636 Dağıtıcı alımı yapılacağı, başvuruların ik.ptt.gov.tr üzerinden online olarak 18 ile 23 Nisan 2017 tarihleri arasında alınacağı bildirilmişti. Adaylar ik.ptt.gov.tr adresinde belirtilen yerlerden en fazla 25 tercih yapabilecekler. Başvuruda bulunan kişiler KPSS puanına göre sıralanacak ve sözlü sınava çağrılacak.

Peki hangi pozisyona kimler başvurabilir?

GİŞE VE BÜRO GÖREVLİSİ ALIMI

Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonuna başvuruda bulunacak adayların en az 4 yıllık üniversite mezunu olması ve listede belirtilen bölümlerden mezun olması (bknz. ik.ptt.gov.tr) gerekiyor. Ayrıca yine Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonuna başvuru yapabilmek için KPSS P3 puan türünden en az 70 alınması gerekiyor.  

DAĞITICI ALIMI

Dağıtıcı pozisyonuna başvuruda bulunacak adayların ik.ptt.gov.tr adresinde belirtilen iki yıllık yüksekokullardan mezun olması, B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olması, erkekler için en az 168 cm, bayanlar için en az 160 cm boy şartını yerine getirebilmesi ve KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekiyor.

Hemen şimdi başvuru yapmak için lütfen TIKLAYINIZ

AKLINIZA TAKILANLAR VE MERAK ETTİKLERİNİZ?

PTT personel alımlarında özellikle boy ve yaş şartlarıyla ilgili adayların bazı tepkileri bulunuyor, yine her kamu personeli alımında olduğu gibi mülakatlarda bazı eleştirilere neden oluyor? bu konu hakkındaki görüşlerinizi sayfanın altında bulunan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz...

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4279378/ptt-sozlesmeli-personel-alimi-kpss-60-70-puan-lisans-onlisans-basvurulari-suruyor