Şehit polis memuru Arslan'ın cenazesi toprağa verildi

ZONGULDAK (AA) - Mardin'in Nusaybin ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan polis memuru Çağdaş Arslan, memleketi Zonguldak'ta son yolculuğuna uğurlandı.

Arslan'ın (23) cenazesi, Beycuma beldesindeki Merkez Camisi morgundan alınarak Atatürk Caddesi'ndeki babaevinin önüne getirildi. Kur'an-ı Kerim okunup helallik alınmasının ardından şehitpolisin cenazesi, Merkez Camisi'ne götürüldü.

Buradaki törene, şehidin ailesi ve yakınları, Zonguldak Valisi Ali Kaban, AK Parti Zonguldak milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş ile MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, bazı belediye başkanları, askeri erkan ve binlerce vatandaş katıldı.

Cenazeye, şehidin kız kardeşi Çağla Arslan ağabeyinin tören üniformasının ceketi ve şapkası, polis dayısının kızı Büşra Nur Yüksel ise polis beresi takarak katıldı.

Cami avlusunda oğlunun tabutuna sarılarak gül suyu döken anne Sibel Arslan, "Oğlum gül gibi kok, cennete gidiyorsun" dedi. Kimsenin ağlamasını istemeyen acılı kadın, gözyaşı döken bir yakınının da oradan uzaklaştırılmasını istedi.

Sibel Arslan, "Vatan için kendini feda ettin yakışıklı yavrum. Çok insan gelmiş cenazene sana hakkını helal ediyor yavrum, kimseye nasip olmaz. Düğününü yapamadım, bak çok büyük düğün yaptırdın bana yavrum. 'Gitme' dedim, 'Benim arkadaşlarım orada gitmek zorundayım' dedin" diye ağıt yaktı.

Şehit Arslan'ın tabutu başında duran meslektaşı da ağladı. Polisin gözyaşı Arslan'ın yakınları tarafından silindi.

İl Müftüsü Mürsel Öztürk'ün kıldırdığı cenaze namazının ardından, Arslan'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, vatandaşlar tarafından cenaze aracına kadar taşındı. Çağdaş Arslan'ın kız kardeşi, ağabeyini asker selamı vererek uğurladı.

Arslan'ın cenazesi, Karadere köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Mardin'in Nusaybin ilçesi Barış Mahallesi'nde teröristlerce yola döşenen el yapımı patlayıcı, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne ait zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirilmiş, araçtaki 1 komiser ile 2 polis memuru şehit olmuş, 1 polis yaralanmıştı.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4279089/sehit-polis-memuru-arslanin-cenazesi-topraga-verildi