Kemal Kılıçdaroğlu: " Kimsenin ötekileştirilmesini istemeyiz. "

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, " Aileye geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Herkesin şunu çok iyi bilmesini isterim; hiçkimsenin kılığından, kıyafetinden, yaşam tarzından inancından kimliğinden ötürü ötekileşterilmesini istemeyiz. Herkes bu ülkede özgürce yaşayabilmeli, herkes bu ülkede huzur içinde yaşayabilmeli... Kız çocuğumuza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve bir daha ülkemizde olmamasını arzu ediyoruz. " ifadelerinde bulundu.

Ayrıca, " Şunu da kısaca ifade edeyim; Başı örtülü bir kız kardeşimize yapılan saldırıyı dün grup toplantısında kınamıştım, doğru olmadığını ifade etmiştim. Hiç kimsenin giyim tarzıyla uğraşmak gibi bir düşünceyi hiç kimse kafasından dahi geçirmemelidir. Herkes bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında özgürce gezebilmelidir. Herkesin giyimine, kuşamına, herkesin saygı duyması gerekir. Ben de öğleden sonra aileyi ziyaret edeceğim, kız kardeşimle tanışacağım. Onun da sorunlarını dinleyeceğim " şeklinde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, insanların birbirlerinin giyim kuşamına saygı göstermesi gerektiğini bildirdi...

Tüm gündem haberleri ve ekonomi haberlerinden anında haberdar olmak için KPSS CAFE mobil uygulamamızı indirebilirsiniz. Uygulamamız Android ve iOS cihazlara yüklenmek üzere, uygulama mağazalarında bulunmaktadır.

İndirmek için > TIKLAYINIZ

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4278781/kemal-kilicdaroglu-kimsenin-otekilestirilmesini-istemeyiz