FETÖ Kamuda Önemli Makamlara Nasıl Kendi Adamlarını Sokuyor? İşte Tüm Gerçekler

Kamu kurum ve kuruluşlarına kendi adamlarını yerleştiren FETÖ/PDY, iddianamede tüm gerçekleriyle işte böyle anlatıldı:

" İkinci aşamada, şahıslar tarafından ortaya atılan bu iddialar, özellikle belirli basın yayın kuruluşları aracılığıyla haberleştirilerek, ülke genelinde 'tartışılır' hale getirilmekte, üçüncü aşamada ise konuya ilişkin bilinçaltı algısı oluşturulmuş kitlelere yönelik 'mevcut hükümet aleyhine tepkiselliğin artırılması', 'kitlelerin harekete geçirilmesi', 'devlet kuramlarının ve bürokrasinin yıpratılması' gayeleriyle sosyal medya ve basın yayın organları üzerinden algı operasyonları yapılmaktadır. Tüm bu aşamaları örgüt kendi elemanları, sempatizanları ya da devlete ortak düşman oldukları diğer kişi ya da örgütler vasıtasıyla yürütmektedir. "

Örgüt makam isterse

" Eğer örgüt bir üyesini herhangi bir kurumda bir yere getirmek isterse onun öncesini ve sonrasını iyi analiz eder. Gerekli araştırmalardan sonra ilk önce getirilmek istenilen makamda oturan kişinin oradan ayrılması için tüm imkanlar seferber edilir. O kişi ayrıldıktan sonra o makama gelmek isteyenlerin rızalarıyla vazgeçmeleri temin edilir. Bu da olmazsa yani o kişi rızasıyla vazgeçmezse o zaman önceden biriktirdikleri arşivlerinden faydalanarak o makamın bir şekilde boş kalması sağlanır. Daha sonra kendi elemanları o makama gelmiş olur. Örgütün isteği ve desteğiyle makama gelen eleman örgütün tüm istek ve talimatlarını yerine getirmek zorundadır. Tüm stratejik makamlar bu şekilde örgüt tarafından ele geçirilmiştir. O makam bu şekilde de ele geçirilememiş ise o zaman diğer planlarını devreye sokmaktadırlar.

O makamı kullanan kişinin ailevi, kişisel, etnik nedenlerle ya da cinsel tercihleri nedeniyle devletin imkanlarını kullanarak elde ettikleri ses ve görüntü kayıtlarıyla şantaj yaparak yine de kendi isteklerini yaptırma yoluna gitmektedirler. Ne kadar acıdır ki ellerindeki istihbarat ağı sayesinde çoğunda da başarılı olmuşlardır. "

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4277969/feto-kamuda-onemli-makamlara-nasil-kendi-adamlarini-sokuyor-iste-tum-gercekler