Banka ve Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Düzenleme Yürürlüğe Girdi

Banka ve Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! 

BDDK'dan Yeni Karar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun banka kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmeliğinde değişikliğe gidildi. Buna göre kredi kartı ve banka kartı sahipleri kredi kartı limitini düşürmek, iptal etmek istediğinde ilgili banka bu talebi en geç 7 gün içerisinde yerine getirmek zorunda kalacak.

Bir süredir kredi kartı müşterilerinin kredi kartı limitlerini düşürmek istediği fakat bankaların çeşitli yollarla bu düşürme taleplerini ertelediğine yönelik sosyal medyada ve çeşitli haber sitelerinde içerikler paylaşılıyordu. BDDK bu konuyla ilgili vatandaşın beklentilerine yönelik yönetmelik değişikliğine gitti.

Yapılan değişiklikle birlikte kart sahibi kişi, herhangi bir kanaldan talep ederek kredi kartı limitini en geç bir hafta içerisinde düşürme, iptal ettirme  ya da sözleşmeyi feshetme hakkına sahip olacak. Bankaların bu talepleri 1 hafta içerisinde yerine getirmemesi halinde yaptırımlarla karşılacağı öğrenilirken, şubeler aracılığıyla alınan taleplerde tarih ve talep mutlaka kayıt edilecek. Ve talebe ilişkin bir örnek kart sahibine teslim edilecek.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4277818/banka-ve-kredi-karti-kullananlar-dikkat-duzenleme-yururluge-girdi