Bakan Avcı Son Noktayı Koydu! Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, özellikle memurların aklındaki Kurban Bayramı kaç gün olacak? sorusuna cevap verdi. 

11 Temmuz 2016 tarihinde öğle saatlerinde Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Kurban Bayramı tatili için uzun bir tatil geçireceğiz diyerek 9 gün tatilin sinyallerini kamaoyuna vermişti.

Numan Kurtulmuş'un Kurban Bayramı tatilinin uzun olacağını söylediği günün akşamında, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi AVCI Kurban Bayramı hakkında kesin bir açıklama yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi AVCI, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını açıkladı. 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin iç turizme faydalı olduğunu söyleyen belirten Avcı, “Kurban Bayramı, pazartesi başlıyor, 4 gün sürüyor. Cuma günü de birleştirildiği zaman tatil yine 9 güne çıkıyor. Kurban Bayramı tatili muhtemelen 9 gün olacak” ifadelerini kullandı.

Bu sene Kurban Bayramı Eylül ayının ikinci pazartesi gününe denk gelecek. 11 Eylül 2016 Pazar günü arife günü olacak. 12 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayan Kurban Bayramı dört gün sürecek ve perşembe günü sona erecek. Bakan Avcı’nın verdiği bilgiler kapsamında Kurban Bayramı tatili 10 Eylül'de başlayıp 18 Eylül 2016 tarihinde sona erecek.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4277719/bakan-avci-son-noktayi-koydu-kurban-bayrami-tatili-kac-gun-olacak