MEB Atanamayan Öğretmenlere İş Bulacak

MEB atanamayan öğretmenleri farklı alanlarda istihdam etmek için düğmeye basıyor...

Atanamayanöğretmenlere müjdeli haber. Öğretmenadaylarının başka mesleklerde çalışabilmesi için harekete geçen MEB, üniversite müfredatına fenedebiyatdersleri de ekleyerek başka alanlarda istihdam hakkı tanımaya hazırlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) fenedebiyat fakültesi öğrencilerinin pedagojik formasyon alarak öğretmenlik yapabilmesine karşın eğitim fakültelerinde okuyanların öğretmenlik dışında başka istihdam alanı olmaması sorununu çözmek için adım atmaya hazırlanıyor. Yönetmeliğe eklenecek bir madde ile eğitimfakültelerinde okuyan öğrencilerin müfredatlarına fen edebiyatlarda okutulan derslerden ekleme yapılacak. Böylece alan derslerini de alan eğitim fakültesi öğrencileri başka işte çalışma hakkı da kazanacak. Yapılacak düzenlemeyle atama bekleyen öğretmen adaylarının atanamamaları halinde oluşan istihdam sorununa çare bulunması hedefleniyor.

Star'ın haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) fen edebiyat fakültesi öğrencilerinin pedagojik formasyon alarak öğretmenlik yapabilmesine karşın eğitim fakültelerinde okuyanların öğretmenlik dışında başka istihdam alanı olmaması sorununu çözmek için adım atmaya hazırlanıyor.

BAŞKA İŞTE ÇALIŞMA HAKKI
Yönetmeliğeeklenecek bir madde ile eğitim fakültelerinde okuyan öğrencilerin müfredatlarına fen edebiyatlarda okutulan derslerden ekleme yapılacak. Böylece alan derslerini de alan eğitim fakültesi öğrencileri başka işte çalışma hakkı da kazanacak. Yapılacak düzenlemeyleatama bekleyenöğretmen adaylarının atanamamaları halinde oluşan istihdamsorununa çare bulunması hedefleniyor.

Bu durum öğretmenlerin ilgisini çekmedi...

kaynak: gazetevatan

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4277564/meb-atanamayan-ogretmenlere-is-bulacak