Esra Erol'da Yeni Formatı ile Ekranlara Döndü

Yayımlanan bir Kanun Hükmünde Kararname ile evlilik programlarına düzenlemeler gelmiş ve formatlarının değiştirilmesi kararı alınmıştı.

İzdivaç programlarının kaldırılması sonrası yen iformat arayışlarına giren Esra Erol, yepyeni bir konseptle kaldığı yerden devam etme kararı aldı. Esra Erol ekranlara yepyeni bir format ile dönmeye hazırlanıyor. Yeni sezonun ilk bölümüyle 4 Eylül Pazartesi günü (bugün) seyircisiyle buluşacak olan Esra Erol, sürprizlerle dolu yeni formatıyla ekranlarda olmaya devam edecek.

Evlilik programlarının toplumu olumsuz şekilde etkilenmesi nedeniyle yayından kaldırılması kararı alınan Esra Erol, yeni format ile ekranlara dönmek için harekete geçti. Ünlü sunucu Esra Erol, yeni yayın döneminde hayatın içinden öyküler ve dramları ekrana taşımayı planlıyor. Yeni programının konsepti dün açıklayan Esra Erol’un, bu yeni konseptle birçok kişiyi gözyaşına boğması bekleniyor.

Radyo Televizyon Üst Kurulu İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, kısa bir süre önce önce 'evlilik programları kalktı mı?' sorusuna yanıt vermişti. Ellialtı, bu tür programların canlı yayın olması ve içeriğinde özel hayatın ifşa edilmesi, kavga-dövüş, sunucuların kışkırtması veya medyatik tiplerin yer alması nedeniyle izleyiciler tarafından tercih edildiğini söylemişti.

Bu dönem RTÜK'ün Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile getirilen yasal sorumlulukları uygulamakta kararlı olduğunu vurgulayan Ellialtı, şöyle konuştu: 29 Nisan 2017 tarihinde 690 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı. Bu kararname ile evlilik ve arkadaşlık bulma programlarında uygulanan müeyyidelerin ceza oranları ağırlaştırıldı. Daha önce bu tarz programlara yayıncıların brüt gelirlerinin yüzde 1’i veya 3’ü oranında ceza uygulanırken bugün yüzde 5’e kadar ceza uygulanabilmektedir. Bu ciddi rakamlara tekabül etmektedir. Ayrıca program durdurma cezası da uygulanabilmektedir. Buna rağmen evlilik programlarına eğer yapılırsa çok ciddi müeyyideler uygulayacağız."

Evlilik programlarını yayınlayan televizyon kanalları ile görüştüklerini dile getiren Ellialtı, "Yaz döneminde bütün yayıncılarımızla görüştük. Özellikle evlilik programı yayınlayan kanallarla. Yayıncılarımızla görüştüğümüz kadarıyla bu dönem evlilik programları olmayacak. Kendileri de bu tarz programlar yapmak istemediklerini, ekranda da bu tarz görüntülerin çirkin durduğunu belirttiler. Bu dönem farklı bir format olacaktır” dedi.

Kpsscafe.com.tr | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4277557/esra-erolda-yeni-formati-ile-ekranlara-dondu