Bakan Ağbal'dan Son Dakika Şeker Fabrikaları Açıklaması 'Taraflarla Görüşmemiz Sonuçlandı'

Bakan Ağbal'dan Son Dakika Şeker Fabrikaları Açıklaması 'Taraflarla Görüşmemiz Sonuçlandı'

Resmi Gazete'de yayımlanan Şeker Fabrikaları kararı sonrasında Türkiye'de 'Özelleştirme' tartışmaları alevlenmişti. 16 Şeker Fabrikasının özelleştirilmesiyle ilgili süreç de tüm bu tartışmalara rağmen devam ediyor.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, özelleştirmeden sonra da özlük hakları ve diğer konularda çalışanların haklarının korunacağını söyledi ve ileri de de fabrikaların aynı şekilde çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Fabrikaların özelleştirilmesiyle ilgili tüm taraflarla görüşmeler yapıldığını ve bu görüşmelerin tamamlandığını dile getiren Ağbal, Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ihalelerine büyük bir katılım beklendiğini söyledi.. Şeker Fabrikalarının bugün olduğu gibi 5 yıl sonra da ayakta kalacağını söyleyen Ağbal, "Şeker fabrikaların özelleştirilmesi ihalesinde katılımın yüksek olmasını amaçlıyoruz. Şeker fabrikaları 5 yıl sonra da ayakta kalacak" ifadelerini kullandı.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4277519/bakan-agbaldan-son-dakika-seker-fabrikalari-aciklamasi-taraflarla-gorusmemiz-sonuclandi