KYK Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun burs başvuru sonuçları için meraklı bekleyiş sürüyor. 16 Ekim 2017 tarihinde başlayan Burs ve Kredi Başvuruları e-Devlet Üzerinden 24 Ekim 2017 tarihine kadar yapılmıştı. Başvuruların sona ermesiyle birlikte binlerce öğrenci sonuçları beklemeye koyulmuştu.

Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuru sonuçları burs başvurularının sona ermesinden 5 gün sonra açıklanmıştı. KYK resmi sitesindense aradan geçen 1 haftalık süreye rağmen henüz net bir açıklama gelmiş değil. KYK'nın başvuru sonuçlarını 5 Kasım 2017 tarihinden sonra açıklama ihtimaliyse oldukça yüksek görülüyor.  Nedeniyse öncelikli öğrenciler.

KYK BURS SONUÇLARI İÇİN ÖNCELİKLİ ÖĞRENCİLERİN BELGELERİNİ BEKLİYOR

KYK'dan 24 Ekim'de yapılan bilgilendirmede öncelikli öğrencilerle ilgili durum şu şekilde açıklanmıştı , "Şehit/gazi çocukları (şehit bekar ise bekar kardeşi/gazi bekar ise kendisi), anne ve babası (her ikisi de) vefat edenler, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olanlar, lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar, Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar ve milli sporcular ilgili belgeleri ibraz ettiği takdirde KYK bursundan öncelikli olarak faydalanıyor.Başvuru esnasında öncelik durumu olduğunu beyan eden öğrencilerin ilgili belge ile durumunu anlatan dilekçeyi Söğütözü Mahallesi 2176. Sokak No: 25 Çankaya /Ankara adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına 5 Kasım 2017 tarihine kadar elden veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekiyor.Başvuru sırasında yaşanabilecek sorunlarla ilgili KYK’nın Kurumsal İletişim Merkezi 444 1961 ya da resmi Twitter destek hesabı KYK_DESTEK, haftanın yedi günü 24 saat hizmet veriyor." 

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4277079/kyk-burs-ve-kredi-basvuru-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak