TEİAŞ Engelli ve eski hükümlü personel alımı yapacak! İşte detaylar...

Engelli ve eski hükümlü adaylar için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamu personel alım ilanı sayfası üzerinden Türkiye Elektrik Anonim Şirketi (TEİAŞ) personel alımı yapacağını duyurdu.

Türkiye Elektrik Anonim Şirketi (TEİAŞ) tarafından yayımlanan personel alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartlarının yanı sıra adayların başvuru yapacakları son tarih de aktarıldı.

TEİAŞ ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ PERSONEL ALIMI YAPACAK

TEİAŞ engelli personel alım ilanında, "Şirketimiz işyerlerinin engelli kontenjan açıklarının kapatılması amacıyla 4857 sayılı İş Kanunu’na tabi sürekli işçi statüsünde 9 engelli eleman 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Türkiye İş Kurumu aracılığı ile istihdam edilecektir. İşe alınacak elemanların çalıştırılacağı işyeri, ili, unvanı ve sayısı aşağıda belirtilmiş olup işgücü talebine başvurmak isteyenlerin Türkiye İş Kurumu’nun web sayfasında 02.03.2020 tarihinde yayımlanacak ilanları takip etmesi gerekmektedir." denildi.

Eski hükümlü inşaat teknisyeni personel alım ilanında TEİAŞ, "Şirketimiz işyerlerinin eski hükümlü kontenjan açıklarının kapatılması amacıyla 4857 sayılı İş Kanunu’na tabi sürekli işçi statüsünde 9 eski hükümlü eleman 19/09/2009 tarihli ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Türkiye İş Kurumu aracılığı ile istihdam edilecektir. İşe alınacak elemanların çalıştırılacağı işyeri, ili, unvanı ve sayısı aşağıda belirtilmiş olup işgücü talebine başvurmak isteyenlerin Türkiye İş Kurumu’nun web sayfasında 02.03.2020 tarihinde yayımlanacak ilanları takip etmesi gerekmektedir." ifadeleri yer aldı.

TEİAŞ ENGELLİ BÜRO İŞÇİSİ ALIM İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

TEİAŞ tarafından yayımlanan büro işçisi personel alım ilanı başvuru şartları şöyle:

1. Lise ve dengi okul mezunu olmak

2. Engelli Sağlık Kurulu Raporu ile en az %40 engeli olduğunu belgelendirmek.

3.İlgili Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşımak

4.Öncelik Hakkına Sahip Olarak Başvuran Adaylar için Öncelik Durumunu Gösterir Belge

Ayrıca engelli büro işçisi personel alım ilanında şu bilgiler paylaşıldı:

Sözlü Sınava Katılacak Adayların Belirlenmesi: İŞKUR tarafından Şirketimize bildirilen; - Talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı ile - Öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir. Kura çekimi, iş ilanında belirtilen gün, saat ve adreste noter huzurunda yapılacaktır.

TEİAŞ ESKİ HÜKÜMLÜ İNŞAAT VE ELEKTRİK TEKNİSYENİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İNŞAAT TEKNİSYENİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. Lise ve dengi okulların, ● İnşaat ● Yapı veya ● İnşaat Teknolojisi Bölümlerinin birinden mezun olmak.

2. Eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan olduğunu belgelendirmek.

3.İlgili Yönetmeliğin 5.maddesinde belirtilen şartları taşımak

4.Öncelik Hakkına Sahip Olarak Başvuran Adaylar için Öncelik Durumunu Gösterir Belge

ELEKTRİK TEKNİSYENİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. Lise ve Dengi Okulların: ● Elektrik veya ●Elektrik Elektronik Teknolojileri Bölümünün: a-Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü b-Yüksek Gerilim Sistemleri c- Endüstriyel Bakım Onarım alt dallarının birinden mezun olmak.

2. Eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan olduğunu belgelendirmek.

3.İlgili Yönetmeliğin 5.maddesinde belirtilen şartları taşımak

4.Öncelik Hakkına Sahip Olarak Başvuran Adaylar için Öncelik Durumunu Gösterir Belge

Ayrıca eski hükümlü personel alım ilanında şu bilgiler paylaşıldı:

özlü Sınava Katılacak Adayların Belirlenmesi: İŞKUR tarafından Şirketimize bildirilen; - Talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı ile - Öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir. Kura çekimi, iş ilanında belirtilen gün, saat ve adreste noter huzurunda yapılacaktır.

- KPSS Cafe, Sözleşmeli Personel bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4276549/teias-engelli-ve-eski-hukumlu-personel-alimi-yapacak-iste-detaylar