2017 DGS Sınav Soru ve Cevapları (DGS Aday Yorumları-Sınav Kolay mıydı , Zor muydu?)

Dikey Geçiş Sınavı tüm Türkiye genelinde saatler 10.00’ı gösterdiğinde başladı. Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim Fakültesi ön lisans mezunlarının lisans eğitimine geçmesi için girdikleri Dikey Geçiş Sınavı saatler 12.20’yı gösterdiğinde sona erdi.

Sınavın sona ermesi ile birlikte adaylar, DGS için araştırmalara başladı. Sınavda çıkan soruların cevaplarını araştırmaya başlayan adaylar, ÖSYM’nin soru ve cevaplarını açıklamasını beklemeye de başladı. Ancak ÖSYM henüz soru ve cevaplarını açıklamadı. ÖSYM’nin soru ve cevaplarını açıklamaması üzerine adaylar, soruları kendi aralarında tartışmaya başladı.

Forum sayfaları ve internet siteleri üzerinde buluşan adaylar, hatırladıkları sınav sorularını yazarak cevaplarını tartışmaya başladı.

DGS’de Kaç Soru Soruldu?

Lisans eğitime geçiş için ön lisans mezunu adayların girdikleri DGS’de adaylara sözel alanından 60, sayısal alandan da 60 olmak üzere toplamda 120 soru yönlendirildi. 120 soru için adaylara 140 dakika süre tanındı. Saatler 10.00’ı gösterdiğinde başlayan Dikey Geçiş Sınavı 12.20’de sona erdi.

Sınavdan çıkan adaylardan aldığımız bilgilere göre sınavın biraz zorlayıcı olduğu ve bilgiye dayalı olduğu öğrenildi. Sözel bölümde Türkçe sorularının uzunluğundan şikayet eden adaylar, sürenin 140 dakika olarak verilmesi ile zaman tanziminde sıkıntı yaşamadı.

Sınavdan çıkan adaylar internet başına geçti ve sınav sorularının cevaplarını araştırmaya başladı. ÖSYM sınav soru ve cevaplarını henüz açıklamadı.

Sizde aşağıda bulunan yorum kısmından sınavda çıkan soruları paylaşabilir, soruların cevaplarını adaylarla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

2017 DGS sınav sonuçları ÖSYM’nin 2017 sınav takviminde belirttiği 29 Temmuz tarihinde açıklanacaktır.

Sınav Soruları ve Sonuçlar Kpsscafe’de

DGS soru ve cevap kitapçıkları ile sınav sonuçları açıklandığı anda haberdar olmak için Kpsscafe’yi aşağıdaki platformlardan takipte kalın.

Memur grubumuza katılmak için --->tıklayınız   ios mobil uygulamamızı cep telefonunuza yüklemek için ----> tıklayınız android mobil uygulamamızı ücretsiz yüklemek için ---->>> tıklayınız

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, DGS Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4276373/2017-dgs-sinav-soru-ve-cevaplari-dgs-aday-yorumlari-sinav-kolay-miydi-zor-muydu