DPB'de Yayımlandı: THSK'ya Merkezi Atama ile Sağlık Personeli Alımı Yapılacak

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden bir son dakika açıklaması geldi.

DPB üzerinden yayımlanan son dakika duyurusunda Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihda metmek üzere ebe alımı yapılacağı belirtildi. Yapılaacak alımlar için tercihler ÖSYM üzerinden alınacaktır.

DPB'de yayımlanan duyuruda merkezi atama ile ebe alımı ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Taşra teşkilatı sözleşmeli ebe pozisyonuna yerleşen adayların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden ödenecektir.

Tercihlerin geçerli olabilmesi için, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile atamaları yapılmayacaktır.

Adayların boş pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur.

Tercih işlemlerinde 2016-KPSS Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

Yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ilan edildikten sonra, adayların göreve başlamak üzere başvuruda bulunacakları tarihler, istenen belgeler ve diğer bilgiler için http://www.thsk.gov.tr ve http://www.yhgm.saglik.gov.tr internet sayfalarından duyurulacaktır.

ÖSYM tarafından tercihine yerleştirilenlere Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından göreve başlama işlemleri için herhangi bir belge gönderilmeyecektir."

Başvuru kılavuzu ve kadronun illere göre dağılımı ÖSYM üzerinden yayımlanacaktır. DPB'de yayımlanan duyuru metnine gitmek için lütfen TIKLAYIN

Kılavuz yayımlandığı anda haberdar olmak için;

Memur alımları grubumuza katılmak için --->tıklayınız   ios mobil uygulamamızı cep telefonunuza yüklemek için ----> tıklayınız android mobil uygulamamızı ücretsiz yüklemek için ---->>> tıklayınız

Kpsscafe.com.tr  |Ankara

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4276108/dpbde-yayimlandi-thskya-merkezi-atama-ile-saglik-personeli-alimi-yapilacak