Polis Alımında Yeni Gelişme: Sayı Yine Tamamlanamayacak

22. dönem POMEM'e başvuru yapan aday sayısı açıklandı.

Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ufuk Ayhan, önceki gün polis alımı ve Akademi faaliyetleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.  22. dönem POMEM kapsamında lisans mezunu 7 bin 200'ü erkek, 800'ü kadın ile ön lisans mezunu bin 800'ü erkek, 200'ü kadın olmak üzere toplam 10 bin öğrenci alımı için başvuruların 12 Mart'ta başladığını söyleyen Ayhan, başvuruların 23 Mart'ta sona ereceğini de sözlerine ekledi.

BAŞVURU YAPAN ADAY SAYISI AÇIKLANDI

Basın mensuplarına başvuru hakkında son durumu değerlendiren Ayhan, "22. dönem POMEM başvuruları, 12 Mart'ta başlamış olup son 3 güne girmiş bulunmaktayız. An itibarıyla 23 bin 112 başvurumuz söz konusu. Benim adaylara tavsiyem, başvurularını son güne bırakmamaları. Çünkü aşırı yüklenme ve yoğunluk nedeniyle sistemde çeşitli sorunlar yaşanabilmekte, kilitlenmekte. Bu nedenle son günlere bırakmamalarını tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ POMEM'E KAÇ KİŞİ BAŞVURMUŞTU?

Ayhan açıklamasının devamında POMEM başvurularına ilişkin, "Bugün itibarıyla 22. dönem POMEM için 23 binli rakamlara ulaşmış bulunmaktayız. Özellikle bu teveccüh, başvurudaki çokluk, bizi fazlasıyla memnun ve mutlu etmekte. Sonunda şehadet olan bir işe böyle gönüllü gelmek için ülkesine ve milletine hizmet edebilmek için gençlerimizin birbirleriyle yarışması bizi gerçekten çok mutlu etmekte. Bu ilgiden büyük memnuniyet duymaktayız."

KAZANAMAYANLAR İÇİN ÜZÜLÜYORUZ

Sınavları kazanamayanlar için üzüldüklerini dile getiren Ayhan, "Kaybedenleri de kazananları da kendi evladımız olarak görüyoruz. Bu işe gönül vermiş, canını bu uğurda feda etmek için bu sınava başvurmuş herkes, ilk aşamayı geçmiş demektir ama maalesef kadro belli. Birileri kazanıyor, birileri kaybediyor. Sınavlar tabii devam etmekte. Onları da inşallah mümkün olduğu ölçüde okullarımıza, teşkilatımıza kazandıracağız." dedi.

YİNE SAYI TAMAMLANYACAK

Yapılan açıklmaada POMEM başvuurlarında 23 binli rakamlara ulaşıldığı belirtildi. 10 bin polis alımı için yapılan bu başvur için Ufuk Ayhan çok dese de bu sayı oldukça azdır. Nitekim önceki alıma bakıldığında 67 bin kişinin başvuru yapmasına rağmen lisans mezunu 10 bin erkek kadrosu tamamlanamamıştı. Bu dönem başvuruların 23 binlerde kalması, yine yeterli sayıda polis alımı olmayacağını göstermektedir.

Öte yandan bu 23 bin sayının büyük çoğunluğunun önlisans mezunu adaylar olduğu tahmin ediliyor. Bu şekilde bakıldığında yine lisans mezunu erkek polis alımında belirtilen sayının tamamlanmaması bekleniyor.

ZATEN BELLİYDİ NEDEN BİR DÜZENLEME YAPILMADI

Önceki POMEM'de yeterli başvuru olmadığı için tam sayıya ulaşılmamasının ardından, henüz yeni KPSS yapılmadan alım oldu ve başvuru şartlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Önceki dönem sayı tamamlanamamışken bu dönem sayının tamamlanması da beklenemezdi. Bu da başvuru şartlarında esnetilme isteyen adaylar tarafından tepki ile karşılandı.

Polis Akademisi ve İçişleri Bakanlığı başvuru şartlarında esneme yapılmasını isteyen adayların sesini duymuyor mu? Aşağıdaki yorum kısmından bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

POLİS ALIMI HABERLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DİĞER ADAYLARLA BİLGİ ALIŞ VERİŞİ İÇİN;

Facebook grubumuza üye olun ve memur alımlarını bekleyen diğer adaylarla bilgi alış verişi yapın. Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4276031/polis-aliminda-yeni-gelisme-sayi-yine-tamamlanamayacak