Numan Kurtulmuş'tan Kritik Açıklama! OHAL Uzayacak mı?

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında basına önemli açıklamalarda bulunmuştur.

OHAL kapsamında çıkartılan çok sayıda Kanun Hükmünde Kararname sonrasında Numan Kurtulmuş KHK hazırlıklarının devam ettiğini açıklamıştır.

Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında açıklamalar yapan Kurtulmuş, "Yeni Kanun Hükmünde Kararname hazırlıklarımız devam ediyor, büyük bir kısmı tamamlandı, son rotüşlar yapılıyor. En kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır." ifadelerini kullandı.

Bu açıklamalar kapsamında OHAL'in terör olaylarına binaen devam ettiğini ve gerekli olduğunu söyleyen Numan Kurtulmuş, yeni KHK ların yolda olduğunu belirtmiştir.

OHAL Uzayacak mı?
Türkiye'nin bu kadar çok terör saldırısı ile karşı karşıya kaldığı bu dönemde, özellikle FETÖ göz önünde bulundurulur ise, OHAL gerektiği kadar devam edecektir. Bizde isteriz yarın sabah OHAL kalksın. Devletin bekası, normal zamanda yapamayacağımız bize güç verecek bir mekanizma olduğu için OHAL, devletin terör örgütlerinden arındırılması sürecinde bize vereceği destekler göz önünde bulunduralarak, değerlendirilecektir. Belki önümüzdeki Bakanlar Kurulu Toplantısına gelebilir, bu hafta gelmedi.''

Tüm Türkiye yeni Kanun Hükmünde Kararnamelerin içeriğini merak etmekte olup, hukümetten yapılacak açıklamayı beklemektedir.

Tüm gündem ve son dakika haberlerini takip edebilmek için KPSS CAFE grubumuza üye olunuz. ÜCRETSİZ ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ.
Kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4275892/numan-kurtulmustan-kritik-aciklama-ohal-uzayacak-mi