Çocuklara Yönelik Cinsel İstismar Düzenlemesinde Sona Gelindi

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, hükümetin oluşturduğu ortak komisyonda yer alan bakanlıklarla hazırlanan taslağı muhalefet partilerine götürerek fikir alışverişinde bulundu. CHP ve MHP'yi ziyaret eden Başbakan Yardımcısı düzenlemenin kısa sürede meclise geleceğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Akdağ , "Çalışmalarda sona gelindi" dedi. Hükümetin taslağında hem cezaların arttırılması hem de önlenmesi yer alıyor. Akdağ :"Bunun amacı aslında tekrar edilebilecek cinsel istismar ve saldırılara mani olmak.

Dolayısıyla hadım kelimesi yanlış, cinsel istismarın bastırılması demek lazım" . Elde edilen bilgilere göre pedofiliden ceza alan kişilere 5 yıla kadar cinsel isteğin bastırılması cezası uygulanacak. Akdağ dün MHP ve CHP ile tasarıyla ilgili görüşmeler yapmış, basın mensuplarına düzenlemelerin kısa sürede meclise geleceğini ifade ederek, "Tecavüz ve öldürme vakalarında bütün partilerle hem fikiriz. Bunlara Türk hukuk sitemindeki en ağır cezaları verebileceğimizi yani bu hususta bir yasa değişikliği yapabileceğimizi umut ediyorum" demişti.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4275667/cocuklara-yonelik-cinsel-istismar-duzenlemesinde-sona-gelindi