Bakan Çağatay Kılıç, Kurban Bayramı Mesajı Yayımladı!

Gençlik ve Spor Bakanı gibi birçok Bakanımız da, Kurban Bayramı için birbirinden güzel bayram mesajları yayımladı. 

Tüm Bakanlarımızın temennileri aynı! Milletimizin birlik beraberliğinin bozulmaması ve daha da kenetlenmek. 

Çağatay Kılıç, ülkemizin tek vücut olduğunu ve böyle devam etmesi gerektiğini dile getirdi. ''Geçmişi kardeşlik mayasıyla yoğrulan Türkiye’mizin geleceği de aydınlıktır.'' dedi. Gençlik ve Spor Bakanı, şehitlerimizi de unutmadı.

İşte Çağatay Kılıç Kurban Bayramını böyle kutladı;

“Tüm İslam âlemi olarak mübarek bir bayrama daha kavuşmanın huzuruyla Yüce Rabbimize Hamd ediyoruz.

İslami ve insani değerlerin yoğun olarak yaşandığı bayramlar, toplumsal hayatımız açısından çok büyük bir öneme sahiptir. Bu manevi günler, toplum olarak kaynaşmamızın ve yardımlaşmamızın yoğun yaşandığı, birbirimize daha fazla kenetlendiğimiz günlerdir.

Bununla beraber, özellikle son dönemlerde devletimizin bekasına ve geleceğimize kasteden terör olaylarının acısını derinden yaşadık. Bizi biz yapan temel dinamiklerimizi hedef alan terör olayları hiçbir şekilde amacına ulaşamayacaktır.

Her ne olursa olsun milletimiz tek vücuttur.

Kadim medeniyetimizden aldığımız ilhamla; aydınlık bir geleceğe, adalet ve barışın hakim olduğu yarınlara koşmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bir olmaktan, diri olmaktan, iri olmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Geçmişi kardeşlik mayasıyla yoğrulan Türkiye’mizin geleceği de aydınlıktır.

Bu vesileyle vatanımız için, bayrağımız için, geleceğimiz için, demokrasi için gözünü kırpmadan canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.

Bu duygularla mübarek Kurban Bayramımızın, aziz milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4274949/bakan-cagatay-kilic-kurban-bayrami-mesaji-yayimladi