TEOG Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Temel Eğitimden Ortaoöğretime Geçiş (TEOG) kapsamındaki sınavlar sonuçlandı. Peki TEOG öğrencilerinin Yerleştirme işlemleri ne zaman yapılacak?

TEOG ikinci dönem sınavları 27 Nisan-28 Nisan 2016 tarihleri arasında yapıldı. Binlerce öğrenci 2 oturum halinde yapılan sınavlarda ter döktü.

Sonuçların ardından Milli Eğitim Bakanlığı TEOG yerleştirme kılavuzunu yayımladı. Sınavda birinci olan öğrenciler ve aileleri gururlandı. Şimdi de TEOG öğrencileri ve velilerinin aklındaki soru işaretleri bitmek bilmiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 23 Haziran'da yayımladığı bilgilendirme metnine baktığımızda Yerleştirme işlemleri için tercihler 15 Temmuz 2016 tarihinden 25 Temmuz 2016 saat 17.00'ye kadar http://e-okul.meb.gov.tr adresinden yapılabilecek.

Öğrenciler Tercihlerde 25 okul yazabilecek.

Yerleştirme işlemleri evden kendi tercih yapacak olan öğrenciler için işlemleri MEB şöyle özetlemiş;

Yerleştirme işlemleri için yapılan tercihler http://eokul.meb.gov.tr adresinden bireysel olarak yapılabilecektir. Tercih yapabilmek için, açılan tercih işlemleri ekranındaki «TERCİH YAPMAK İSTİYORUM» butonu seçilecektir. Tercihler

mutlaka herhangi bir okul müdürlüğüne gidilerek elektronik ortamda onaylatılacaktır. Onaylanan tercih formunun iki nüsha çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalanacak; bir nüshası okulda saklanacak ve diğer nüshası veliye verilecektir.

TEOG ve bütün sınavlar hakkında duyurular, bilgilendirmeler, sonuçlar için en hızlı, en doğru ve tarafsız eğitim sitesi kpsscafe.com.tr... KPSS CAFE'ye Twitter'da @kpsscafe, Facebook'ta KPSS CAFE isimleriyle ulaşabilir, haberlerimiz hakkında yorumlar yapabilirsiniz.
Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, TEOG Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4274914/teog-tercihleri-ne-zaman-yapilacak