Kredi Kartı Olanlar Dikkat! Merkez Bankası Uyardı

Kredi kullanan vatandaşlara, son derece önemli bir duyuru yapıldı. Kredi kartı kullanıcıları, kartlarından para çektikleri takdirde tüketici kredilerinde uygulanan bireysel faiz oranlarından daha yüksek oranlarda faizle karşı karşıya kalıyorlar. Ekonomik zorluklar nedeniyle kredi kartlarından bu yönde nakit çekim işlemi uygulayan vatandaşlar; epey yüklü miktarlarda fazla para ödemek durumunda kalıyorlar.

Konuya ilişkin Merkez Bankası tarafından yapılan uyarıda şunlar kaydedildi:

" Bankalar, diğer ülkelerde olduğu gibi, kredi kartı faiz oranlarını bireysel kredi faizlerine göre daha yüksek belirlemektedir. Bu nedenle, kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamaları menfaatlerine olacaktır. "

Kredi kartı kullanmak yerine tüketici kredisi

Bankalar, çoğu dönemde bireysel tüketici kredilerinin faizlerinde ciddi anlamda uygun imkanlar yaratıyorlar. Ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalan ve nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşlarımızın, bireysel kredilere yönelmeleri kendi menfaatlerine olacaktır. Bu konuda bankaların müşteri temsilcileriyle görüşebilir, telefonla veya şubeden detaylı bilgi alabilirsiniz...

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4274886/kredi-karti-olanlar-dikkat-merkez-bankasi-uyardi