KPSS Tercihi Yaparken Unutulmaması Gereken Noktalar

KPSS memur adayları geçtiğimiz gün itibari ile tercihlerini yapmaya başladı. KPSS adaylarının tercih işlemlerini çok ince şekilde yapması gerekiyor. Zira yapacakları bir yanlış hareket atanmalarını engelleyebilir.

Memur adaylarının tercihlerini yaparken dikkat etmesi gereken noktalar var. Bu noktalar tercih kılavuzunda yer almaktadır, lakin kılavuz uzun ve ayrıntılı olduğu için gözünüzden kaçması muhtemel.

İşte tercih yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar;

*Tercihlerinizi yaparken, pozisyonların özel ve genel şartlarına çok dikkat ediniz. Eğer şartlardan birini taşımıyor iseniz yerleşmiş olsanız bile atanamazsınız.

*Tercihlerin geçerli olabilmesi için ÖSYM web sayfasından tercihlerin yapılması gerekmektedir.

*Tercihlerin ÖSYM sitesine gönderildiği gün öğenim görülen okuldan mezun olmuş olmak gerekmektedir.

*Askerde olan adaylar tercih yapabilir, fakat bakaya halinde olan adaylar tercih yapamaz.

*11 Temmuz gecesine kadar ÖSYM'nin talep ettiği tercih ücretini (15 TL) yatırmayı unutmayınız. Ücreti yatırmazsanız tercihleriniz iptal olacaktır. Hangi bankalardan yatırılması gerektiğini öğrenmek için lütfen TIKLAYINIZ.

*Kadroların özel şartlarında yer alan sahip olunması gereken belgeleri 1 Temmuz 2016 itibari ile sahip olunması gerekir. Bu belgelerin neler olduğunu ve nasıl edinildiğini öğrenmek isterseniz lütfen TIKLAYINIZ.

KPSS merkezi yerleştirmeleri hakkındaki her bilgi ve güncel duyurular için kpsscafe.com.tr...

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4274817/kpss-tercihi-yaparken-unutulmamasi-gereken-noktalar