Mobilya ve KDV İndirimi Eylül Sonuna Kadar Uzayacak

Mobilya ve KDV İndirimi Eylül Sonuna Kadar Uzayacak 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Fox Tv ekranlarında İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına katıldı ve burada gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. 16 Nisan halkoylamasına ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım, bu açıklamalarının yanı sıra esnafa da bir müjdeli haber verdi.

Başbakan Binali Yıldırım: "Esnaf ve iş verenler için, vergi indirimine gideceğiz. Mobilya ve Beyaz eşyada KDV indirimini eylül sonuna kadar uzatıyoruz" dedi.  Başbakan Binali Yıldırım, esnafın prim borçlarıyla ilgili de "2016 Haziran'dan öncekiler yeniden yapılandı. Şimdi 2016 Haziran sonundan sonra darbeye rastlayan zamanlarda, darbe girişiminden sonra işleri kötüye gidenleri için bir imkan daha getiriyoruz.

Meclis açılınca bunlar için de ödeme zorluğuna düşen esnafımız için, işverenlerimiz için prim ve sigorta primi ve vergi yeniden yapılandırmasına gideceğiz. Diğer önemli haber, piyasayı canlandırmak için konutta, mobilyada, beyaz eşyada KDV indirimi yaptık. Konut alım satımındaki KDV indirimi eylül sonuna kadar devam ediyor. Ancak beyaz eşya ve mobilyada nisan sonuna kadar yapmıştık. Şimdi onu da, mobilya ve beyaz eşyadaki KDV indirimini de eylül sonuna kadar uzatıyoruz." şeklinde konuştu.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4274816/mobilya-ve-kdv-indirimi-eylul-sonuna-kadar-uzayacak