Sağlık bakanlığı psikolog tercih - ağustos rehber öğretmenlik tercih

gamze yılmaz Adlı üyemiz soruyor;
İyi günler, 1999 psikoloji mezunuyum, formasyonum var. özel eğitim kurumunda rehber öğretmen olarak çalışıyorum. 6-11 haziran tarihleri arasında sağlık bakanlığı atama tercihi yapmak istiyorum. Psikolog kadrosuna atandım diyelim, maaş vs herhangi bir sorun oldu, ağustos ayında Rehber Öğretmen ataması istememi engelleyen bir durum var mı? Birinci tercihim sağlık bakanlığına bağlı hastane psikologluk, fakat psikologlara sınav açtılar vs biliyorunuz pek çok olumsuz durum var. olur da atanırsam, olumsuzluklar olursa Devlet okullarında Rehber Öğretmenlik şansımında kalmasını istiyorum. Ayrıca 4-B kadroları Sağlık Bakanlığı Hastane, Aile ve sosyal Politika vs benzeri kurumlar psikolog atamaları için özel bir görüşünüz var mı, şu kadro özlük hakları açısından daha iyi diyebiliyor musunuz? Mesela adalet bakanlığı ve emniyet için hiç olumlu şeyler duymuyorum?
Çok teşekkürler.

hakan_alp Adlı Yetkilimizin Cevabı;
İyi günler , Sağlık Bakanlığı ataması 4/b yani sözleşmeli bildiğiniz gibi.Şayet merkezi atamayla atanırsanız istifanızı verip ertesi gün diğer kurumda göreve başlayabilirsiniz bir problem olmayacaktır.
Sağlık bakanlığı için olumsuz görüşlerin başında doktorlar vs hariç olmak üzere diğer personeller için uygun olmadığı görüşü geliyor.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni kurulmuş bir bakanlık ancak yüklü miktarda alım yapıyor.Şu an için şikayetçi olanı görmedim.(Atananların görüşü üzerine)
Emniyet Genel Müdürlüğü , Adalet , Üniversiteler (Rahatlık düşünülürse tercih edilebilir) , İl özel idareleri , Belediyeler vs genellikle uzak durulan kurumlardır.Kendine göre dezavantajları çıkabiliyor.Bunların dışında örneğin Enerji Bakanlığı , Gençlik Spor , KİT kurumlar (DHMİ , TPAO , TMO vs) İŞKUR vs gibi kurumlar tercih sebebi olabilir.

- KPSS Cafe, KPSS Rehber bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4274418/saglik-bakanligi-psikolog-tercih-agustos-rehber-ogretmenlik-tercih