84 Okulda Kantinler Şehit ve Gazi Çocuklarına Ücretsiz!

Eskişehir'de bir ilk yaşandı ve 110 okulun 84'ünde Kantinler Şehit ve Gazi Çocuklarına Ücretsiz hizmet vermeye başladı! 

Eskişehir'de bulunan 110 okul kantinin tam 84'ü şehit ve gazi çocuklarına ayrıcaklıklar sağladı! 

Projenin fikir sahibi Salim Alper Kayar, konu hakkında açıklamada bulundu.

"Biliyorsunuz ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Özellikle bu 15 Temmuz’dan sonra ülkemiz ciddi anlamda sıkıtılar yaşadı ve halen de yaşamaya devam ediyor. Biz bu projeyi geçtiğimiz sene haziran ayında yönetim kurulunda arkadaşlarla birlikte oturup görüştük. Aslında buna proje demek de doğru değil çünkü; bu çocuklar hepimizin çocukları, bu topraklar hepimizin toprakları. Dolayısıyla yönetim kurulumuza ‘Biz bu kardeşlerimize neler yapabiliriz?’, ‘Kantin işletmecileri olarak bu çocukların eğitim ve öğretimine nasıl destek çıkarız?’ şeklinde bir anlayışla bu projeyi başlattık. Zaten 3,5 yıldır Eskişehir’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bize göndermiş olduğu 50 başarılı ve maddi imkanlardan yoksun öğrencilere burs veriyoruz. Bu bursları, bu yıl şehit ve gazi çocuklarına vermeyi planladık. Bu akım da buradan doğdu" ifadelerini kullandı. 

Okul Müdürü Ayhan Yerli de, bu projenin ülkeye yayılmasını diliyor;

"İlk defa okulumuzda başlatılan bir proje. Şehit ve gazi yakınlarına ücretsiz olarak okul kantinimiz destek vermekte. Güzel bir proje, öğrencilerimiz her ne kadar gazi ve şehit yakını arkadaşlarını tanımasa da, biz bu çocuklarımıza kantincimizle beraber yapmış olduğumuz, beraber konuştuğumuz toplantı sonunda böyle bir desteğin verilmesini kendilerine belirttik. Onlar da sağolsunlar ‘Kantinciler Derneği’ olarak destek verdiler. Bu desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Şuan 3 tane gazi ve şehit yakını öğrencimiz var. Bu öğrencilerimiz, hem bizim tarafımızdan, hem de kantinimiz tarafından destekleniyor. Desteğimiz hem öğretmenler tarafından, hem de kantinci arkadaşlarımız tarafından sunuluyor. Gazi ve şehit yakınları olan çocuklarımıza verdiğimiz destek hem onları onure etmek, hem de onların farkındalığını ortaya koymak için, kantincilerle beraber kendi çapımızda yapmış olduğumuz bir proje olarak düşünüyoruz. Bu projenin tüm Eskişehir çapında ve Türkiye genelinde yayılmasını diliyorum"

Örnek davranışı kutluyor, tüm ülkede de uygulanmasını diliyoruz. 

Tüm eğitim haberlerine KPSSCAFE'den erişim sağlayabilirsiniz. An ve an önemli haberlerden haberdar olmak için android uygulamamızı AppStore'dan ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.
Kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4273709/84-okulda-kantinler-sehit-ve-gazi-cocuklarina-ucretsiz