Milli Eğitim Bakanı; ''800.000 insanımıza iş sağladık''

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas'ın Hafik ilçesinde belediyenin düzenlediği bayramlaşma töreninde önemli açıklamalar yaptı.

Milli Eğitim Bakanı, yaptığı önemli açıklamalara ekonomiyi konu edinir iken, "Sıkıntılara rağmen Türkiye büyümeye devam ediyor." diye konuştu.

Bakan Yılmaz, Türkiye için durmadan çalıştıklarını aktardı;

"Yaklaşık 14 yıllık süre içerisinde bu millete çok büyük hizmetler yaptık. Ama bu millette bizim verdiğimiz hizmetten çok daha büyük desteği bize verdi. Bunun için biz bu millete sonsuz teşekkür ediyoruz. Biz son 4 çeyrekte yüzde 4.8 büyüdük. Gelişmekte olan ülkeler arasında 5. sıradayız. Bu kadar sıkıntıya rağmen Irak, Suriye, İran, Azerbaycan, Ermenistan, Yunanistan’ı düşünün, sıkıntı var. Ama bütün bu sıkıntılara rağmen siz 4 çeyrekte yüzde 4.8 büyüyorsanız bu rakama hiçbir Avrupa ülkesi ve gelişmekte olan ülkeler erişemezse hamd olsun iyi bir noktada ilerliyoruz." dedi.

İsmet Yılmaz, sıkıntılara rağmen Türkiye'nin büyümesinin nedeninin güven ve istikrar olduğuna değindi.

"Bu aziz millet güven ve istikrarı tercih etti. Bunun neticesi bu millete hizmet olarak döndü. Büyüme olunca ne oluyor. Büyüme olunca evlatlarımıza iş oluyor. Çünkü en büyük ihtiyacımız yeni istihdam kapıları açabilmek, yeni fabrikaları kurabilmek. İşte bu büyüme yaklaşık son bir yıl içerisinde 800 bin insanımıza iş sağladık. Yeter mi? Yetmez. Daha hala da ben de görüyorum. Yine de işsiz insanımız var. Onları işe kavuşturmamız lazım. Allah nasip ederse iyi bir yolda devam ediyoruz. Yani Türkiye'nin geleceğinden umutluyuz. Neden umutluyuz. Çünkü biz bu aziz millete güveniyoruz." açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ülkemizin geçen yıldan beri %4 büyüdüğünü söyleyerek şu açıklamayı yaptı; 

"Bu ne demektir? ilave 800 bin evladımıza iş kapısının açılması demektir. Bu yılın ilk çeyreğinde 4.8 büyüdük. Avrupa'da büyüyen böyle hiç bir ülke yok. Bu millet doğru yerde durdu doğru yeri destekledi. Sizin güvendiklerinize, sizin vekalet verdiklerinize hakkıyla çalışarak, ateş çemberine rağmen Suriye, Irak, Yemen, Sudan, Somali, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki sıkıntıya bakın. Eğer dört tarafınız sizde bu ateş çemberiyle çevrilmişse, sizde mümkün olduğunca bu ateşin etkilerini Türkiye'ye en az zararla atlatmak için çalışıyorsanız. İnanınki çok büyük şeyler yapılıyor. İstiyoruz ki bu bayrak inmesin, ezanlar dinmesin, bu vatan bölünmesin diyoruz. Bu aziz millet bayrağına, dinine, ezanına sahip çıktığı sürece bu bayrak inmez, bu ezan dinmez, bu vatan bölünmez ve şehitlerde ölmez diyoruz."

Kpsscafe.com.tr | Ankara

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4273472/milli-egitim-bakani-800000-insanimiza-is-sagladik