Sahte implantı nasıl anlayacaksınız

Sahte implant olduğunu nasıl anlayacaksınız?

Kayıp dişlerin tedavisinde kullanılan son devirlerin en gelişmiş teknolojik ürünlerinden biridir, diş implantları. Çok yüksek bir maliyeti bulunan implantların da yazık ki sahtesi üretebiliyor ve hastalara bu sahta implantlar takılabiliyor. Sahte implant ağız ve diş sağlığını ciddi oranda kötü tesirliyor. Peki, ağza sahte implant takıldığı nasıl anlaşılır?
Kalitesiz ve sahte şekilde üretilen implantların zararları oldukça büyük. Bunların başında ise kalıcı diş ve kemik sorunları yer alıyor. Diş hekimliği alanında tesirli ve oldukça önemli bir uygulama olan implant işleminde, tercih edilen implantların sahte oluşu, ağız içine yerleştirildiği zaman kemiklerle uyuşmamasına ve akabinda sorun yaratmasına yol açar.
Gerçek implantlar titanyumdan yapılmaktadır. Lakin sahte implantlar için paslanmaz çelik kullanılır. Bu da vücudumuzun kabul ettiği bir madde değildir. Paslanmaz çelikten yapılan implantlar kemikler ile uyum sağlamaz, enfeksiyon riski de gelişir. Profesör Doktor Uysal, piyasada bilinen patentli, Ulusal Bilgi Bankasında kayıtlı implantların tercih edilmesine dikkat edilmesini tavsiye ediyor. Uysal sözlerini şu şekilde tamamladı. “Muayenehanelerde tek başınaca fiyat bazında değerlendirme yapmayıp kaliteyi ön planda tutulmalıdır. Uluslararası standartlarda uygunluğunu gösteren belgelere sahip, garanti veren implantlar tercih edilmelidir. Her implantın ömür boyu garanti belgesi vardır. Marka öğrenilip kesinlikle bir piyasa araştırması yapılması gerekir. İmplantın üstüne yerleştirilecek ara parçaların her çeşidinin bulunması lazım. Uygulama yerleri ise sterilizasyon bakımdan tam teşekküllü merkezler olmalıdır. Hastalar konu ile ilgili uzman hekimlerden, üniversitelerden bilgi alabilirler.”

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4273197/sahte-implanti-nasil-anlayacaksiniz