Bakan Özlü'den 'Üretim Reform Paketi' Açıklaması

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz'i makamında ziyaret etti ve kent hakkında kendisinden brifing aldı.  Burada 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajınıda dile getiren Özlü, "19 Mayıs Türk tarihinde önemli bir yere sahip. 19 Mayıs, Cumhuriyetin kuruluşunun başlangıç adımlarındandır.

Kastamonu'nun Kurtuluş Savaşı'nda ciddi katkıları, önemli kayıpları oldu." dedi. Üretim Reform Paketi'yle ilgili kendisine yöneltilen soruyuda yanıtlayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, OSB Destek ödenek tahsisiyle ilgili konunun meclis gündeminde olduğuna işaret ederek, "OSB'ler için destek ödenek tahsisi ve sanayi sitesinin taşınması konusuyla ilgili Meclis gündeminde bulunan Üretim Reform Paketi'nde çözüm içeren maddeler bulunuyor. Üretim Reform Paketi'ni Meclisten geçirdiğimizde OSB'lere kredi ve ödenek tahsisi konusunda rahatlayacağız. Bu kanunun amacı, üretimin desteklenmesidir. Sayın Valimizin taleplerinin çözümü bu maddelerde bulunuyor." dedi.

Kamudan haberler, gündemdeki son dakika haberleri, ekonomi haberleri ve çok daha fazlasını yakından takip etmek için kpsscafe.com.tr'nin mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4273162/bakan-ozluden-uretim-reform-paketi-aciklamasi