Kadın-Erkek Subay Alımına Düşük Başvuru-Başvuru Şartları Esnetilecek mi?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan son dakika açıklamasında subay alımı başvuru süresinin uzatıldığına yer verildi.

Jandarma ve Sahil Gücenlik Komutanlığı, geçtiğimiz haftalarda yaptıkları açıklamalarda muvazzaf ve sözleşmeli olarak toplamda 572 subay alımı yapılacağ bildirilmişti. İlana başvuru için son gün ilk olarak 1 Nisan olarak açıklanmıştı. Ancak yeni bir açıklama geldi ve subay alımı başvurularının uzatıldığına yer verildi. Buna göre subay alımı başvuruları 8 Nisan'a kadar yapılabilecek.

BAŞVURULAR NEDEN UZATILDI?

Yapılan açıklamada başvuru tarihinin neden uzatıldığına dair bir bilgi verilmezken, Jandarma subay alımında istenen ALES şartı nedeniyle başvuruların az olduğu ve bu nedenle başvuru süresinin uxatıldığı tahmin ediliyor.

ŞARTLAR ESNETİLECEK Mİ?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı subay alımındaşimdilik şartların esnetilmesi gibi bir konu henüz gündemde değil. Ancak başvuruların yetersiz olması durumunda daha sonraki dönemde başvuru şartlarında bazı esnetilmeler yapılabilir.

ADAYLAR ŞARTLAR ESNETİLSİN İSTİYOR

Subay alımına ALES, KPSS, yaş veya diğer nedenlerden dolayı baçvuru yapamayan adaylar bu şartlarda bazı düzenlemeler yapılmasını istiyor Siz de aşağıda buluna nyorum kısmından bu konu hakkındki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Subay alımı başvuru detaylarına gitmek için TIKLAYIN

MEMUR, ASKER, POLİS VE PERSONEL ALIMI HABERLERİ İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DİĞER ADAYLARLA BİLGİ ALIŞ VERİŞİ İÇİN;

Facebook grubumuza üye olun ve memur alımlarını bekleyen diğer adaylarla bilgi alış verişi yapın. Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4273128/kadin-erkek-subay-alimina-dusuk-basvuru-basvuru-sartlari-esnetilecek-mi