Kanun Çıktıktan Sonra 5 Bin Kişi Daha Alınacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Meclisteki kanun çıktıktan sonra 5 bin öğretmen alımı daha yapılacağını söyledi. Bu yıl 25 bin öğretmen ataması gerçekleşeceğini 600 bin öğretmen sayısına çıkılacağını söyleyen Yılmaz, "Mecliste bir kanun çıkıyor, o kanun çıktıktan sonra 5 bin öğretmen daha alacağız. 25 bin öğretmenimizi bu yıl eğitim ailemize katacağız. 600 binin üzerinde öğretmenimizin Milli Eğitim ailemizle buluşturmuş olacağız" ifadelerini kullandı.  

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Edirne'de öğretmen atamalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 2018 yılı içerisinde 5 bin öğretmen ataması daha yapılacağını söyleyen Yılmaz,  öğretmen başına düşen öğrenci sayısının ingiltere, japonya ve güney kore ile aynı değerlere sahip olduğunu Fransa'dan daha iyi olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "80 kişilik sınıfta öğretmen öğrencisine bir dakika ayırabilir mi? Ayıramazsa siz kaliteli bir eğitimden bahsedebilir mi? Peki ne yapmak lazım? 584 binin üzerinde öğretmen atadık. Bugün gördüğünüz 3 öğretmenden 2'si bizim dönemimizde atandı. Şimdi 20 bin öğretmen daha alacağız. Mecliste bir kanun çıkıyor, o kanun çıktıktan sonra 5 bin öğretmen daha alacağız. 25 bin öğretmenimizi bu yıl eğitim ailemize katacağız.

600 binin üzerinde öğretmenimizin Milli Eğitim ailemizle buluşturmuş olacağız. Öğretmen başına öğrenci sayısını makul hale getirebilmek için mutlaka öğretmen sayısını arttırmamız lazım. Türkiye'de öğretmen başına düşen öğrenci sayısı biz geldiğimiz 28 idi, şimdi 17'ye düştü. Bu değer ile İngiltere ile aynı, Japonya'da aynı Güney Kore ile aynı değerlere sahibiz Fransa'dan da iyiyiz" dedi.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4272886/kanun-ciktiktan-sonra-5-bin-kisi-daha-alinacak