Kalp krizi geçiren komuşuna yardım ederken sırtından bıçaklandı

  Safranbolu yaşanılan olayda Kalp krizi geçiren komuşuna yardım eden doktor sırtından bıçaklandı.Detaylar...

Safranbolu ilçesinde ikamet eden KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp doktoru Şenol Kadir Köstekçi (40) apartmanlarında kapıcı olarak görev yapan ve kalp krizi geçiren Salim Yılmaz'a yaptığı müdahale sonrasında sırtından bıçaklandı.

Edinilen bilgiye göre olay Safranbolu Yeni Mahalle Bağlar Caddesi Yaşamkent Sitesi 9-A Blok sitesinde meydana geldi. Görevden çıkarak evine gelen doktor Şenol Kadir Köstekçi, komşularının kapıcıları Salim Yılmaz’ın kalp krizi geçirdiği bilgisi vermesi üzerine MEDİKAR Hastanesinde anestezi uzmanı olarak çalışan eşi Hatice Köstekçi ile aşağıya inerek yaptıkları müdahale sonrası Yılmaz’ı hayata döndürdüler.

Apartman kapıcısı Yılmaz daha sonra olay yerine gelen 112 ambulansı ile Karabük Özel MEDİKAR hastanesine kaldırıldı. İçi rahat etmeyen karı-koca, MEDİKAR hastanesinde yapılan müdahaleye de katılırken, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Yılmaz'ın bazı yakınları taşkınlık çıkardı. Kavga esnasında sırtından bıçaklanan Köstekçi, bıçaklandığını evine gittiği sırada göğsünde duyduğu acı sonrası anladı. Eşi ile birlikte hastaneye giden Köstekçi’ye gerekli müdahale yapılarak hayati tehlikesi olmadığından evinde istirahat verildi.
Köstekçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acil de doktor olarak çalıştığını belirterek, “Kalp krizi geçiren komşumuza yardım ettik ama yakınlarının saldırısına maruz kaldık. ‘ İyilik yap, kötülük bul' demişler, bizim ki de bu şekilde oldu” dedi.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4272850/kalp-krizi-geciren-komusuna-yardim-ederken-sirtindan-bicaklandi