En Az Ortaöğretim Mezunu 140 Yeni İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alınacak (Başvurularda Son Günler)

Van Büyükşehir Belediyesi'ne itfaiye eri ve zabıta memuru alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar dikkat! Başvuru süresinde sona geliniyor.

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan "VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE İLK DEFA ATANMAK ÜZERE MEMUR ALIM İLANI" başlığı altında yayımlanan ilanda "Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır." ifadelerine yer verilmişti.

Yine ilgili duyuruda başvuruda bulunacak adaylardan en az lise mezuniyeti, KPSS'ye girmiş olma şartı gibi şartlar da arandığı bildirilmiş, kontenjan dağılımı aşağıdaki şekilde verilmişti : 

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın 2016 KPSS puanlarıyla gerçekleştireceği personel alımı için başvuruda bulunacak adaylar ayrıca aşağıdaki başvuru genel şartları ve özel şartlarını dikkatle incelemeliler : 

Başvuru sırasında adaylardan iş talep formu, mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesinin çıktısı, askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan, itfaiye eri kadrosu için en az B sınıfı sürücü belgesi, görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyan, 2 fotoğraf istenecek. Başvurular 15 Haziran 2018 tarihine kadar Van Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru şeklinde yapılacak.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4272487/en-az-ortaogretim-mezunu-140-yeni-itfaiye-eri-ve-zabita-memuru-alinacak-basvurularda-son-gunler