Bu Numarayı Sakın Geri Aramayın! 2 Bin TL'ye Kadar Ücret Yansıyor

Tüketici Dernekleri temsilcilerince yapılan açıklamada, SMS ve e-posta üzerinden yapılan dolandırıcılık yöntemlerinin artış gösterdiğini vatandaşların bu konuda çok dikkatli olması gerektiği belirtildi.  Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkanı Aziz Koçal,"Bize bugünlerde sıkça gelen şikayetlere göre, telefonlara SMS üzerinden WhatSapp'ın güncellenmesi gerektiği, güncellenmez ise tüm belgelerin silineceği mesajı ile link gönderiyorlar. Vatandaşlar numarasını yazıp devam ettiğinde 'evet' veya 'hayır" onayı çıkıyor. Mesaj evet veya hayır şeklinde de cevaplansa faturanıza 50 TL yansıtılıyor veya bakiyenizden düşülüyor." dedi.

Tüketicilerin özellikle dava, mahkeme, icra gibi konularla korkutulmaya çalışıldığını ve anlık korkulardan faydalanarak kandırılmaya çalışıldığını söyleyen Koçal, "Borcunuzdan dolayı hakkınızda açılmış icra takibi devam etmektedir. Anlaşmak için irtibata geçmeniz halinde tarafımızla anlaşma imkanı sağlanacaktır. Aksi halde haciz işlemi başlayacaktır. İrtibat için lütfen 08982139494 numarasını arayınız." şeklindeki SMS'lere kulak asılmaması gerektiğini, bu numaraların geri aranmaması gerektiğini söyledi. Koçal, "Bu numara Katma Değerli Elektronik Haberleşme hizmet numarasıdır. Vatandaşlarımız, acaba bir yere borcum mu kaldı diye kaygıya düşerek bu numarayı aradıklarında karşı taraf konuşmayı uzatıyor. Vatandaşın faturasına görüştüğü süreye bağlı 250 liradan başlayıp 2 bin liraya kadar ücret yansıtılıyor. Tüketiciler bu tür mesajları dikkate almasın. Her tüketici, hakkında icra takibi olup olmadığını e-Devlet üzerinden rahatlıkla öğrenebilir." dedi.

BAŞINIZA BU TÜR BİR İŞ GELDİ Mİ, BU TÜR MESAJLAR ALIYOR MUSUNUZ? KONUYLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMIYLA BİZLERLE VE DİĞER ZİYARETÇİLERİMİZLE PAYLAŞABİLİR, DİĞER İNSANLARI KONUYLA İLGİLİ BİLGİLENDİREBİLRSİNİZ.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4272334/bu-numarayi-sakin-geri-aramayin-2-bin-tlye-kadar-ucret-yansiyor