MEB'den Mülakat Sonuçları Duyurusu! Sonuçlar 16.00'da Açıklanacak

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sonuçları hakkında önemli bir duyuru yayımlandı. Sonuçlar 16.00'da meb.gov.tr adresinden açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için gerçekleştirdiği sözlü sınavlara dair sonuçların bugün açıklanması bekleniyor.  Sözlü sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın mebbis.meb.gov.tr adresi üzerinden öğrenilebilecek.  2017 Yılı Sözleşmeli Öğretmen Alımı Mülakat sonuçları için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen adaylarına yönelik gerçekleştirilen ve 13 Mayıs 2017 tarihi itibariyle sona eren sözlü mülakatların sonuçları için bekleyiş bugün sona eriyor.  Sözlü sınava giren adaylardan 60 ve üzeri puan alan adaylar tercih yapabilecekler.

En fazla 20 eğitim kurumu MEB'in resmi internet sitesi üzerinden tercih edilebilecek. Adaylar tercih dışı seçeneğini de kullanabilecek. Bunun için tercih ekranında "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum." seçeneğini seçebilecek. Bu sayede puanının geçerli olması halinde tercih etmediği yerlere de atanabilecekler.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4272181/mebden-mulakat-sonuclari-duyurusu-sonuclar-1600da-aciklanacak