Kadın-Erkek Astsubay Başvuruları Başladı! İşte Kadro Dağılımı ve Başvuru Şartları...

Kamu Gündemi'nin Haberine Göre; Jandarma Genel Komutanlığı tarafından önlisans ve lisans mezunları arasından kadın ve erkek olmak üzere 3550 astsubay alımı yapılacak. Başvuru Şartları, Başvuru tarihleri ve kadro dağılımı ile ilgili detayları Kamu Gündemi olarak haberimizin devamında okurlarımızla paylaşıyoruz.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı 9 farklı branşta erkek ve kadın astsubay alımı yapacak. JGK 3.550 astsubay alımı başvuruları 4 Şubat 2020 tarihi itibari ile başladı!

Alım Yapılacak Astsubay Alım Kadroları

Jandarma Genel Komutanlığına bağlı kurumlarda ve birliklerde görev yapmak üzere toplam 3.550 astsubay alımı gerçekleştirilecek. Bunlardan 400’i kadın 3.150’si ise erkek adaylardan oluşacak. Alınacak personeller ikmal, bakım, uçak helikopter teknisyeni, sağlık, muharebe, istihkam, personel, maliye ve jandarma gibi birimlerde görevlendirilecek.

Astsubay Alımı Başvuru Şartları

Alım yapılacak pozisyona göre özel başvuru şartları bulunuyor. Ancak genel olarak başvuracak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. 4 Ağustos tarihine kadar bu bölümlerden mezun olabilecek durumda olanlar dahil olmak üzere ilgili bölüm mezunları başvuru yapabilecektir. Bu bölümlere başvuru kılavuzundan ulaşılabilir.

2018 veya 2019 yıllarında yapılan KPSS sınavlarından P3 puan türlerinden en az 60 ve üzeri puan almış olmak da şartlar arasında yer almaktadır. Adayların 27 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir. Bu nedenle 1 Ocak 1993 ve sonrasında doğan adaylar başvuru yapabilecektir. Lisansüstü eğitimini tamamlayanlar var ise bu kişiler için 32 yaşını tamamlamamış olmak gerekmektedir.

Adayların herhangi bir siyasi partiye üyelikleri bulunmamalıdır. Kadın adayların hamile olmamaları gerekmektedir. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının da olumlu olması gereklidir. Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılanların da başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvurular 4 ile 21 Şubat 2020 tarihleri arasında internet sayfasından alınmaya başlayacak.

- KPSS Cafe, Askeri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4271894/kadin-erkek-astsubay-basvurulari-basladi-iste-kadro-dagilimi-ve-basvuru-sartlari